Kto na burmistrza?

Nie znamy jeszcze terminu wyborów samorządowych, w których na nową, 5-letnią kadencję wybierzemy burmistrzów, wójta i radnych (którzy w powiecie wybiorą starostę).

Moim zdaniem 13:12 16-07-20180 14

Tymczasem we wrzesińskim PiS-ie trwają spory, kto ma być kandydatem tej partii na burmistrza Wrześni. Przemysław Hirschfeld, powiatowy szef partii, ma swojego kandydata, a poseł Krzysztof Ostrowski, pełnomocnik wyborczy PiS na m.in. nasz powiat, swojego. Która frakcja okaże się silniejsza, przekonamy się już niebawem. 

Od paru lat mówi się, że Hirschfeld nie będzie chciał zrobić krzywdy obecnemu burmistrzowi, ponieważ podciąłby gałąź, na której zarobkowo siedzi. Jest bowiem bardzo mocno związany, żeby nie powiedzieć zrośnięty, z wodociągami, czyli spółką gminną kontrolowaną przez burmistrza. PWiK jest głównym, a może jedynym klientem jego firmy. 

Dlatego też w poprzednich wyborach wystawił kandydaturę osoby mało znanej – takiej, która z góry była skazana na porażkę w starciu z Kałużnym. Jeśli nieoficjalne przecieki okażą się prawdą, PiS zrealizuje ten sam scenariusz i w tym roku.

Waldemar Śliwczyński

redaktor naczelny „Wiadomości Wrzesińskich”

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

13:12 16-07-20180 14