Kto gotów na dom tymczasowy?

Od paru lat prowadzę dom tymczasowy. Przyjmuję psy w potrzebie: odebrane interwencyjnie, złapane, bo je ktoś porzucił albo się zgubiły.

Moim zdaniem 13:09 05-06-20202 12

Czasem, jak teraz, mam psy, które zabieram ze schronisk na socjalizację. Łatwiej im potem znaleźć domy, bo więcej wiedzą o życiu przy człowieku, umieją się zachowywać tak, jak oczekuje tego człowiek.

Przez mój dom przeszło z 60 psów. Mają teraz dobre, szczęśliwe domy albo już w tych domach zmarły, ale przynajmniej ta część ich życia była szczęśliwa. Domy tymczasowe są bardzo ważne, pozwalają psom uniknąć traumatycznych przeżyć związanych z pobytem w schronisku dla bezdomnych zwierząt.

Nekla należy do międzygminnego związku, który stworzył schronisko w Skałowie, do którego trafiają zwierzęta bezdomne z naszego terenu. Mimo że jest to bardzo dobre schronisko, to jednak pobyt w nim jest dla psów bardzo stresujący: hałas, nuda, nieustający nadmiar bodźców powodują, że psy się tam zachowują inaczej niż w domu.

Dobre schronisko to puste schronisko. A domy tymczasowe bardzo pomagają w osiągnięciu tego celu. Może ktoś z Państwa dołączy do tej inicjatywy?

Hanna Mamzer

socjolog, prezes stowarzyszenia Czysta Nekla

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

13:09 05-06-2020