Krispolowcy poznali rywali. Czy aby na pewno?

Już w sobotę, 27 kwietnia, na jeden dzień przed zakończeniem turnieju barażowego, wyłonione zostały dwa zespoły, które od najbliższego sezonu zagrają w I lidze siatkówki mężczyzn. Nowymi rywalami pomarańczowych będą ZAKSA Strzelce Opolskie i LUK Politechnika Lublin.

siatkówka 08:13 28-04-20190 0

W minionym sezonie do II ligi zdegradowane zostały Olimpia Sulęcin i Mickiewicz Kluczbork. Ten pierwszy zespół, podobnie jak rok temu, gdy także miał żegnać się z I ligą, ma jednak nadzieję na uratowanie zaplecza ekstraklasy. Wszystko za sprawą problemów finansowych dwóch pierwszoligowych klubów.

Buskowianka Kielce miała zostać postawiona w stan upadłości, ważą się także losy AZS-u Częstochowa. Wszystko powinno rozstrzygnąć się do 15 czerwca, kiedy to upływa termin zgłaszania zespołów do I ligi.

Nowi pierwszoligowcy to absolutni debiutanci. Ekipa z Opolszczyzny to filia ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W zespole gra były zawodnik APP Krispol Krzysztof Zapłacki. LUK Politechnika Lublin to klasyczna świeżynka. Klub powstał niespełna 6 lat temu.

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

08:13 28-04-2019