Krem do twarzy – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Nawilżający, normalizujący, tonujący na rynku kosmetycznym znajdziesz wiele kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji twarzy. Który najlepiej sprawdzi się u Ciebie? Przedstawiamy krótki poradnik, dzięki któremu dowiesz się jak wybrać krem idealny!

zdrowie 12:58 26-10-20202 0

ARTYKUŁ PARTNERSKI

Krem na dzień i na noc

Teoretycznie wiesz, że kosmetyki do wieczornej pielęgnacji powinny być nieco inne od tych, których używasz w ciągu dnia. Jednak w praktyce Twoja toaletka pozostawia trochę do życzenia. Czym różnią się produkty, których używamy w ciągu dnia od tych, które nakładamy na ciało przed spaniem? Wyszczególniamy trzy podstawowe kryteria doboru kremów:

1. FUNKCJA

Produkty na dzień zazwyczaj posiadają dodatkowe funkcje ochronne np.: filtry SPF. Ich formuły są silnie nawilżające, napinające bądź liftingujące. Wszystko po to by nasza cera prezentowała się nieskazitelnie w czasie pracy lub spotkań biznesowych. Zadania specyfików przeznaczonych na noc koncentrują się na funkcjach naprawczych, regenerujących oraz odżywczych.

2. KONSYSTENCJA

To jeden z elementów kremu, który zauważymy już przy pierwszym użyciu. Lekkie, szybko wchłaniające się – tym właśnie charakteryzują się produkty przeznaczone do stosowania podczas zabieganego poranka. Ich podstawową funkcją jest ekspresowe nawilżenie oraz poprawienie trwałości makijażu. Konsystencja specyfiku na noc jest znacznie gęstsza i dłużej utrzymuje się na skórze, dzięki czemu aktywnie wspomaga proces regeneracji.

3. SKŁAD

Komponenty zawarte w kremach bezpośrednio przekładają się na jego funkcję. Jeśli Twoja skóra ma tendencję do świecenia, wybieraj matujące kremy na dzień np.: matujący żel Green Oils od Tołpy, który redukuje ilości wydzielanego sebum, tym samym minimalizując efekt świecenia się. W specyfikach szukaj przede wszystkim wyciągów z roślin oraz mocno nawilżających witamin z grupy A i E czy rozświetlającej witaminy C. Składy kremów na dzień i na noc są dość podobne. Jednak w produktach na wieczór stężenie aktywnych składników jest znaczenie większe.

Krem z polskim rodowodem

Ostatnio coraz częściej zachwala się rodzime artykuły pielęgnacyjne. To świetny trend, bo naprawdę mamy czym się pochwalić! Jedną z firm o której warto wspomnieć jest Tołpa. Na czym polega jej fenomen? Przede wszystkim na wykorzystaniu ekstraktu z torfu, którym zostają wzbogacone kosmetyki. Dodatkowym atutem z pewnością są opakowania samych produktów, które w większości pochodzą z materiałów z recyklingu i w całości nadają się do przetworzenia. W ich ofercie znajdziesz wszystkie niezbędne specyfiki do codziennej pielęgnacji. Kremy, toniki, oczyszczająca żele oraz maseczki, czego chcieć więcej?

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

12:58 26-10-2020