KP Wooden Villa/Lucart Energy Września bez awansu

Gracze KP Wooden Villa/Lucart Energy Września wzięli udział w turnieju eliminacyjnym Pucharu Polski w futsalu na szczeblu województwa wielkopolskiego. W silnej stawce drużyn wrześnianom nie udało się wywalczyć awansu do dalszych gier.

piłka nożna 10:23 23-11-20201 0

Faza eliminacyjna Pucharu Polski w futsalu na szczeblu województwa wielkopolskiego rozegrana została w niedzielę, 22 listopada. Do tegorocznych rozgrywek zgłosiło się 17 drużyn, które po podziale na grupy rozgrywały swoje turnieje w Pniewach, Koninie, Rawiczu i Nietążkowie.

Graczom z Wrześni przypadł udział w turnieju w Koninie. Tam rywalizowali z gospodarzami – zespołem KKF Automobile Konin oraz Jubiler Symix Auto Gniezno i Post Luchtkanalen Gniezno.

W pierwszym z meczów gracze KP Wooden Villa/Lucart Energy Września zmierzyli się z zespołem Jubiler Symix Auto Gniezno. Prowadzenie na początku meczu objęli futsalowcy z Gniezna. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku do stanu 1:1 doprowadził Mikołaj Plichta. W końcówce gracze z Gniezna zdobyli jednak gola na wagę zwycięstwa 2:1.

W drugim ze spotkań wrześnianie aż 6:0 pokonali występujących w bardzo okrojonym składzie zawodników Post Luchtkanalen Gniezno.

Wynik ostatniego meczu z KKF Automobile Torino Konin mógł zadecydować o tym kto uzyska awans do fazy półfinałowej mistrzostw Wielkopolski. Gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 2:0. Kontaktowego gola dla wrześnian zdobył Kamil Klechammer. Doskonałej okazji do doprowadzenia do wyrównania z przedłużonego rzutu karnego nie udało się wykorzystać Jakubowi Michalakowi i wrześnianie ostatecznie przegrali to spotkanie 1:2. Z kompletem zwycięstw w turnieju awans wywalczyli gracze KKF Automobile Torino Konin.

- Do Konina pojechaliśmy bez kontuzjowanego Patryka Kwiatkowskiego. Kapitan drużyny podczas ostatniego meczu ligowego z Tarnovią Tarnowo Podgórne doznał poważnej kontuzji i czeka go dłuższa przerwa w grze. Zawodnicy z naszej drużyny na rozgrzewce przed meczem ubrali koszulki „Patryk - wracaj do zdrowia” solidaryzując się z kontuzjowanym kapitanem drużyny – informację o turnieju uzupełnił rzecznik prasowy KP Wooden Villa/Lucart Energy Września – Piotr Jędraszak.

Końcowa klasyfikacja turnieju

1.KKF Automobile Torino Konin 3 9 11:5

2.Jubiler Symix Auto Gniezno 3 6 9:5

3.KP Wooden Villa/Lucart Energy Września 3 3 8:4

4.Post Luchtkanalen Gniezno 3 0 3:17

KP Wooden Villa/Lucart Energy Września wystąpił w składzie: Marcin Siepielski, Maciej Zięba, Łukasz Fechner, Kamil Klechammer, Radosław Czerniak, Damian Tonder, Mikołaj Plichta, Igor Zieliński, Jakub Długosz, Jakub Michalak, Filip Janiszewski, Marcin Janiszewski, Jędrzej Cichoński, Łukasz Dębicki, Krzysztof Kozłowski

Zdjęcia: Piotr Jędraszak

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

10:23 23-11-2020