KP Wooden Villa/Lucart Energy Września utrzymuje fotel lidera

W minioną niedzielę w hali w Czerwonaku spotkały się dwa zespoły, które w lidze nie doznały jeszcze porażki. W starciu z Jurandem Koziegłowy lepsi okazali się gracze KP Wooden Villa/Lucart Energy Września utrzymując fotel lidera.

piłka nożna 11:42 01-12-20200 0

Do tej pory w II Wielkopolskiej Lidze Futsalu niepokonane pozostają trzy drużyny. Podobnie jak wrześnianie cztery zwycięstwa na swoim koncie mają zawodnicy Futsal Gostyń. Dwa mecze rozegrali dotychczas i dwukrotnie wygrali także gracze KKF Konin. Podopiecznych trenera Arkadiusza Hofmana w następnych dwóch kolejkach czekają pojedynki właśnie z tymi dwoma najgroźniejszymi rywalami w lidze.

Lepiej meczu niż z Jurandem Koziegłowy nie można było zacząć. Po znakomitej postawie na początku meczu wrześnianie uzyskali czterobramkową przewagę. Już w 1. min pojedynku pierwsze trafienie dla KP Wooden Villa/Lucart Energy Września zaliczył Kamil Klechammer. W 6. min na 2:0 podwyższył Łukasz Fechner. W 10. min kolejną bramkę dla wrześnian zdobył Mikołaj Plichta, a chwilę po tym na 4:0 podwyższył Klechammer. W 13. i 16. min dwa gole z rzędu zdobyli gospodarze. Po indywidualnej akcji przeprowadzonej przez Jakuba Michalaka wrześnianie w 17. min wyszli na prowadzenie 5:2. Końcówka pierwszej połowy w wykonaniu obu drużyn okazała się bardzo emocjonująca. Miejscowi po rozegraniu stałego fragmentu gry doprowadzili do stanu 3:5, a wrześnianie po trafieniach Igora Zielińskiego i Klechammera ustalili wynik do przerwy na 7:3 na własną korzyść.

Tuż po wznowieniu drugiej połowy meczu zawodnikom KP Września nie udało się wykorzystać gry w przewadze liczebnej. W 24. min miejscowi zaliczyli trafienie na 4:7. Już 30. sek później kolejnego gola dla wrześnian zdobył Klechammer. Prawie natychmiast po tym gracze Juranda zdołali pokonać strzegącego bramki wrześnian Macieja Ziębę po raz piąty. Gole zdobywane w następnym fragmencie gry kolejno przez Zielińskiego, Michalaka i Klechammera pozwoliły wrześnianom objąć prowadzenie 11:5 i poważnie myśleć o końcowym zwycięstwie. W 32. min po indywidualnej akcji gracz Juranda zaliczył trafienie na 11:6. Dwie minuty później swojgo szóstego gola w tym spotkaniu na swoje konto zapisał Klechammer. Ponieważ w końcówce meczu gracze z Wrześni mieli przekroczony limit fauli gospodarze trzykrotnie wykonywali przedłużony rzut karny. Za trzecim razem sztuka pokonania Zięby im się udała, zawodnik Juranda ustalił wynik meczu na 7:12.

 - Był to mecz z gatunku walki cios za cios. Mało futsalu, a dużo gry w ciągłym kontakcie z przeciwnikiem z uwagi na niewymiarową halę. Niemal każda akcja mogła zakończyć się zdobyciem lub utratą gola. Cieszą mnie kolejne 3 punkty i dobra postawa całej drużyny – komentował trener KP Września Arkadiusz Hofman.

W sobotę, 05.12.2020 r. o godz. 19.00 KP Wooden Villa/Lucart Energy Września we własnej hali zmierzy się w meczu na szczycie ligi z Futsal Gostyń.

KP Wooden Villa/Lucart Energy Września zagrał w składzie: Zięba – Czerniak, Fechner, Michalak, Klechammer, Dębicki, Długosz, Janiszewski, Kozłowski, Zieliński, Plichta, Siepielski

II WLF, KKS Jurand Koziegłowy - KP Wooden Villa/Lucart Energy Września 7:12 (2:5) 

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

11:42 01-12-2020