Koszykarze Międzyszkolnego Klubu Sportowego Września z pierwszym zwycięstwem w lidze

W sobotni wieczór koszykarze MKS Września pokonali zespół 365energy Basket Piła. Wrześnianie w ostatniej odsłonie bliscy byli roztrwonienia wcześniejszego dorobku.

koszykówka 13:35 01-11-20200 0

Mecz wyjątkowo rozegrany został w hali sportowej w Czerniejewie. Do walki stanęły dwa zespoły, które w lidze nie odniosły jeszcze zwycięstwa. Wrześnianie na ławce rezerwowych posiadali tylko trzech graczy. Sytuacja kadrowa gości nie była wcale lepsza.

Zawodnicy MKS Września dobrze rozpoczęli spotkanie uzyskując już na początku pięciopunktową przewagę, którą udało im się utrzymać do końca pierwszej kwarty. Dla wrześnian punktowała prawie wyłącznie dwójka zawodników – Krzysztof Dembiński i Filip Andrzejewski.

W drugiej kwarcie oba zespoły wykazywały się fatalną wręcz skutecznością. Goście zdołali odrobić jeden z pięciu dotychczas traconych punktów wygrywając tę część meczu 10:9.

Trzecia odsłona okazała się najlepsza w wykonaniu wrześnian. Grę po przerwie od trafienia za trzy punkty rozpoczął Dembiński. Gracze MKS Września uzyskali najpierw przewagę 37:26. W najlepszym momencie gospodarze prowadzili różnicą aż 14 punktów (42:27), by ostatecznie prowadzić po trzeciej kwarcie 45:33.

W ostatniej odsłonie meczu czar prysł. Wrześnianie po zdobyciu czterech oczek przez następne sześć minut nie potrafili trafić piłką do kosza przeciwnika. Goście z Piły systematycznie zaczęli odrabiać straty doprowadzając na nieco ponad minutę do końca pojedynku do stanu 51:51.

Decydująca akcja dla końcowych losów meczu miała miejsce w samej końcówce. Goście przy stanie 53:54 rozpoczęli akcję mając 14. sek do końca meczu. Na szczęście dla wrześnian zgubili w tym momencie piłkę. Po trafieniu dwóch rzutów osobistych przez Andrzejewskiego wrześnianie prowadzili 56:53. Graczom z Piły pozostało jeszcze 6. sek na odwrócenie losów meczu. Gospodarze nie pozwolili sobie jednak w tym momencie wydrzeć już zwycięstwa.

MKS Września zagrał w składzie: Filip Andrzejewski (19 pkt), Krzysztof Dembiński (18), Mateusz Tralewski (8), Łukasz Kosmala (4), Jakub Grześkiewicz (4), Michał Jasiński (2), Jakub Kaczmarzewski (1), Tomasz Makowski

III liga, MKS Września – 365energy Basket Piła 56:53 (17:12, 9:10, 19:11, 11:20)

13:35 01-11-2020