Koszty kampanii

Ostatnie połączone posiedzenie komisji rady miejskiej znów pokazało niewiarygodną zgodność radnych przy głosowaniach. Pytania i wątpliwości owszem były, niestety miałkie i jakby na pokaz. Takie lukrowanie z góry już postanowionych decyzji. Ale są i pozytywy! 

Moim zdaniem 16:43 19-07-20180 6

Oto ratusz chce dotować wymianę przestarzałych pieców c.o. Pomysł oczywiście zasługuje na pochwałę, jednak to półśrodek. Nie daje bowiem szans tym, którzy budują nowe domy oraz tym, którzy już stosują ekologiczne źródła ogrzewania. 

Szkoda, bo pewnie można byłoby pomyśleć uczciwie o wszystkich mieszkańcach i dla tych, którzy używają ekologicznych urządzeń zastosować np ulgi podatkowe. Kiedy procedowano o zmianach w planie zagospodarowania przestrzennego terenów w okolicach ulic Daszyńskiego, Kolejowej i Miłosławskiej, nikt z radnych nie miał wątpliwości! 

Dziwne - ja miałbym - tym bardziej, że zarząd GS-ów nie wyraża póki co, zgody na parcelację owej działki, na której ma się tyle ponoć „dziać”. W kontekście rozdawnictwa jakie uprawia w tym roku ratusz (niespodziewane dotacje dla ROD-ów) chyba warto zacząć liczyć, ile kosztuje i będzie kosztować nas - podatników kampania wyborcza pana burmistrza...

Jacek Pietrzyk

JaPi, wrześnianin, przedsiębiorca

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

16:43 19-07-20180 6