Koronawirus zatrzymał ligę na finiszu. Pomarańczowe rekordy i potencjalni rywale

Pandemia koronawirusa mocno skomplikowała rozgrywki KRISPOL I ligi. Tylko cztery zespoły zakończyły rundę zasadniczą sezonu 2019/2020.

siatkówka 09:08 15-03-20201 5

Jeszcze w czwartek wydawało się, że pierwszoligowcy zakończą wstępną fazę rozgrywek. Niestety, warszawska centrala zmieniła pierwotny komunikat i sobotnich meczów już nie rozegrano.

W gronie zespołów, które rundę zasadniczą mają za sobą, są nasi siatkarze. Dlatego możemy podsumować tę część rozgrywek. APP Krispol w 26 meczach zdobył 47 punktów, odnosząc 16 zwycięstw i ponosząc 10 porażek.

Wrześnianie zanotowali świetną końcówkę. W ośmiu ostatnich meczach zdobywali punkty, notując przy okazji pięć kolejnych zwycięstw. W tych dwóch przypadkach wyrównali klubowe rekordy, który ustanowili w sezonie 2013/2014 siatkarze trenera Marka Jankowiaka.

Do rozegrania rundy zasadniczej całej lidze pozostało jedynie pięć meczów. Dwa z nich decydować będą, które ostatecznie miejsce zajmą pomarańczowi po pierwszej fazie rozgrywek i z kim zagrają w play-off.

Interesują nas wyniki potyczek Gwardii Wrocław z Chrobrym Głogów i Lechii Tomaszów Mazowiecki z Politechniką Lublin.

Nasi siatkarze w tym momencie zajmują satysfakcjonujące ich czwarte miejsce. Niestety, mogą jeszcze spaść na piątą, a nawet na szóstą pozycję. Wówczas nasza droga do półfinału ligi nieco się skomplikuje.

Jeżeli utrzymamy czwartą lokatę to przyjdzie nam w pierwszej rundzie play-off wojować z Gwardią lub Lechią. W obu przypadkach bylibyśmy gospodarzami pierwszego meczu, ale też – gdyby zaszła taka potrzeba – i trzeciego pojedynku (I runda play-off grana jest do dwóch zwycięstw).

Jeżeli zajmiemy piątą lokatę, to również walczylibyśmy z Gwardią lub Lechią, ale role by się odwróciły. Na pierwszy pojedynek musielibyśmy pojechać do Wrocławia lub Tomaszowa Mazowieckiego i to rywale mieliby handicap swojego boiska w ewentualnym trzecim meczu.

Spadek na szóste miejsce wiązałoby się z grą Politechniką rozpoczynając rywalizację w Lublinie. Gdyby udało się pokonać tę przeszkodę, to w półfinale play-off wpadlibyśmy na zwycięzcę pojedynków BBTS Bielsko-Biała – Mickiewicz Kluczbork.

Niestety, czwarte miejsce jest mało prawdopodobne. O ile Lechia powinna mieć problemy w meczu z Politechniką, to jakoś trudno sobie wyobrazić, że zdegradowany już do II ligi Chrobry może urwać punkt Gwardii.

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

09:08 15-03-2020