Koronawirus zamachnął się na cały sezon. To już koniec?

Siatkarze APP Krispol dzisiaj, w czwartek 12 marca, rozegrają swój ostatni mecz rundy zasadniczej. Niestety, sporo wskazuje na to, że może to być też nasz ostatni mecz całego sezonu.

siatkówka 09:46 12-03-20200 1

Kibice nie będą mogli obejrzeć meczu z trybun hali przy Słowackiego. Całe szczęście, że spotkanie transmituje Polsat Sport Extra (początek o 18.00). Warto zasiąść przed telewizorami, bo rozbrat z pierwszoligową siatkówką może potrwać długo, bardzo długo.

Władze polskiej siatkówki już teraz zawiesiły rozgrywki II ligi. Rozgrywki zawiesiła tak wielka marketingowo koszykarska NBA. Notowane są pierwsze przypadki zarażenia wśród zawodników różnych sportów. Można się spodziewać, że i I liga siatkarska w sobotę, zaraz po rozegraniu ostatniego meczu rundy zasadniczej, a przed rundą play-off zawiesi buty na kołku. Na jak długo? Nie wykluczone jest całkowite zakończenie rozgrywek. Sprawa spadku już jakiś czas temu została rozstrzygnięta, a liderem z olbrzymia przewagą jest Stal Nysa, od dawna aspirująca do PlusLigi.

- Te argumenty mogą ułatwić podjęcie decyzji – przekonuje nasze źródło bliskie warszawskiej centrali.

Oby te prognozy nie znalazły potwierdzenia w życiu. Przed nami, kibicami siatkówki, jeszcze sporo emocji. Szkoda byłoby się z nimi żegnać.

Aktualizacja z 14.50

No i stało się. Nasze informator miał rację. Oby dalsza część jego przewidywań się nie spełniła.

O 13.45 zarząd Polskiej Ligi Siatkówki wydał komunikat: „W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19, a co za tym idzie kolejnymi administracyjnymi decyzjami władz rządowych, samorządowych czy epidemiologicznych, Polska Liga Siatkówki S.A. wstrzymuje do odwołania wszystkie ligowe rozgrywki, którymi zarządza, tj. PlusLigę, Ligę Siatkówki Kobiet oraz KRISPOL 1. Ligę. Przerwa w rozgrywkach PlusLigi oraz Ligi Siatkówki Kobiet obowiązuje od dzisiaj, tj. 12 marca (z wyłączeniem KRISPOL 1. Ligi, która w sobotę 14 marca zakończy ostatnią kolejkę fazy zasadniczej i od 15 nastąpi przerwa w rozgrywkach).”

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

09:46 12-03-2020