Koronawirus uderza w kibiców. Trybuny hali mogą w czwartek być zamknięte

Premier RP Mateusz Morawiecki planuje we wtorek, 10 marca, wydać komunikat w sprawie organizacji rozgrywek ligowych na najbliższy okres. Spekuluje się, że może zapaść decyzja o zamknięciu trybun dla kibiców.

siatkówka 21:05 09-03-20201 14

Dotąd kluby opierały się na niedzielnym komunikacie GIS, w którym jedynie rekomendowano odwołanie imprez masowych powyżej 1000 osób w pomieszczeniach zamkniętych. W poniedziałek (9 marca) doszło do spotkania premiera z prezesami najważniejszych związków sportowych. Na stronach związków nie ma jednak żadnego komunikatu co do zawartych ustaleń. Zmienić się to może jutro,

Przypominamy, ze w czwartek o 18.00 APP Krispol ma rozegrać mecz 26. kolejki I ligi siatkówki mężczyzn ze Stalą Nysa. Spotkanie ma być transmitowane przez Polsat Sport.

- Nasza impreza liczbą kibiców daleka jest od tej wskazanej w komunikacie GIS. Zastanawiamy się co robić. Jedną z opcji jest poproszenie kibiców, by pozostali w domach i obejrzeli mecz w telewizji. Z drugiej strony nie chcemy niczego zakazywać. Sytuacja jest dynamiczna i jutro może się wiele zmienić. Jeżeli zapadnie decyzja poinformujemy naszych kibiców w osobnym komunikacie – uspokaja prezes Robert Wardak.

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

21:05 09-03-2020