Koronawirus może zafundować piłkarzom Victorii roczne wakacje

Na przełomie maja i czerwca na boiska ligowe mają powrócić trzy najwyższe ligi. Dla niższych rozbrat z piłką może potrwać dłużej, znacznie dłużej.

piłka nożna 20:58 23-04-20200 5

- Nie wiemy na czym stoimy. W piątek 24 maja ma odbyć się wideokonferencja z udziałem prezesów klubów z IV ligi. Chcemy, by związek w Poznaniu widział, co myślimy o ewentualnym wznowieniu rozgrywek, o sprawie awansów i spadków – zapowiada Eugeniusz Nowicki, prezes Victorii.

- Na początku byłem optymistą, ale ten mój optymizm gdzieś uleciał. Patrząc na to, co dzieje się w kraju, szanse na dokończenie rozgrywek są niewielkie, a w ligach młodzieżowych wręcz niemożliwe. Boimy się scenariusza, który nie pozwoli nam wybiec na boiska nie tylko w maju czy czerwcu, ale i do końca roku 2020. Na tym szczeblu nie ma pieniędzy, by zastosować takie zasady zapobiegania zakażeniu jakie planują choćby w ekstraklasie. Co gorsza, już czterech naszych sponsorów zawiesiło wpłaty na nasze konto i nie zapowiada się, by w najbliższym czasie było lepiej. Pewnie rozpuścimy wszystkich piłkarzy, a na miesiąc przed wznowieniem rozgrywek będziemy budować kadrę. Jestem zdruzgotany tym wszystkim, ale na tym samym wózku jadą też prezesi innych klubów.

- Jedyny pozytyw jest taki, że piłkarze trenują indywidualnie, a trener Tomasz Bekas jest zadowolony z ich pracy. Śledzi ją dzięki specjalnej aplikacji. Tylko co z tego? - pyta retorycznie E. Nowicki.

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

20:58 23-04-2020