Konstruktywny pomysł na nieplanowany czas wolny. Zapisz się na kurs online

W ramach akcji #ZostańWDomu Joanna Krystyna Radosz organizuje darmowy internetowy kurs podstaw komunikacji międzykulturowej. Nabór do pierwszej tury trwa dziś do północy, a zapisy do drugiej ruszą niebawem.

kultura 20:42 18-03-20205 2
– Zapraszam wszystkich, którzy potrzebują zrobić ze sobą coś konstruktywnego bez wychodzenia z domu. Pierwsza tura zapisów kończy się dzisiaj o 23:59, ale tych, którzy nie zdążą, uspokajam: będzie kolejna, prawdopodobnie za tydzień – informuje Joanna Krystyna Radosz. 

Informacje o drugiej turze pojawią się na facebookowej stronie „Czarnej książki” oraz na grupie „Widzialna Ręka”.

Zapisy na pierwszą turę kursu odbywają się tutaj.

– Kurs składa się z dziesięciu modułów, w ramach których oferuję prezentacje multimedialne, ćwiczenia do wykonania, nagrania oraz namiary na dalsze lektury. Można się z nich dowiedzieć, skąd się biorą różnice między kulturami, w jakich sytuacjach mają największe znaczenie i jak skutecznie komunikować się z przedstawicielami innych kultur. Przedstawiam podstawowe pojęcia z teorii komunikacji międzykulturowej, które pomogą we własnych poszukiwaniach, wyjaśniam, jakie strategie przyjąć podczas negocjacji biznesowych z obcokrajowcami w zależności od ich pochodzenia, dlaczego kultura ma znaczenie w pisaniu artykułów naukowych i na co zwracać uwagę w codziennych kontaktach w międzynarodowym środowisku – opowiada J.K. Radosz. – Kurs jest dla wszystkich, nie potrzeba żadnych wstępnych wiadomości, chociaż znajomość języka angielskiego przyda się do zapoznania z dodatkowymi tekstami. Co najważniejsze, jest to inicjatywa w pełni darmowa. Na co dzień jestem doktorantką na Wydziale Neofilologii UAM, a z komunikacją międzykulturową jest ściśle związany zarówno mój doktorat, jak i inne badania naukowe. Hobbystycznie uczę się też języków obcych, a razem z nimi zgłębiam nowe kultury.

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

20:42 18-03-2020