Koniec spisu rolnego coraz bliżej

Rolnikom zostało już niewiele czasu na wypełnienie obowiązku spisowego. Warto więc skorzystać z metody, która pozwala to zrobić możliwie szybko, bezpiecznie i wygodnie. 

rolnictwo 21:06 23-11-20200 0

Gospodarstwo rolne można spisać na różne sposoby – przez internet, telefon lub podczas wywiadu bezpośredniego. Jednak biorąc pod uwagę kryterium czasu najkorzystniej prezentuje się samospis internetowy. Można z niego korzystać bez konieczności dzwonienia na infolinię i umawiania terminu rozmowy bezpośredniej czy telefonicznej. Czas jest ważny, bo wielkimi krokami zbliża się koniec spisu (trwa do 30 listopada), a dodatkowo otaczająca nas rzeczywistość, związana z pandemią koronawirusa, staje się z każdym dniem trudniejsza.

Internetowy formularz spisowy jest dostępny na stronie Powszechnego Spisu Rolnego 2020. Wystarczy zalogować się w aplikacji spisowej korzystając z danych zawartych w liście prezesa GUS i wprowadzić wymagane informacje o gospodarstwie rolnym.

Warto też pamiętać, że wybierając samospis internetowy możemy wziąć udział w loterii spisowej, a nasza gmina ma szansę wygrać atrakcyjne nagrody między innymi dla swoich szkół i przedszkoli. Więcej informacji dostępnych jest na stronie Loterii Powszechnego Spisu Rolnego 2020 (link otwiera się w nowym oknie) oraz na stronie Konkursu dla Gminnych Biur Spisowych

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

21:06 23-11-2020