Koniec sezonu na wrzesińskim basenie. Jakie widoki na lodowisko?

Zakończył się najbardziej nietypowy sezon kąpielowy na wrzesińskim basenie. Może się okazać, że zimowa odsłona obiektu będzie równie niezwykła. O ile w ogóle będzie.

aktualności 16:05 11-09-20201 0

Sezon kąpielowy na „Łazienkach” rozpoczął się pod koniec czerwca, a zakończył w środę 9 września. W tym czasie obiekt odwiedziło ponad 27 tys. osób. To zdecydowanie mniej niż w poprzednich latach, bo w 2019 roku przy ul. Gnieźnieńskiej sprzedano 83 tys. biletów, a rok wcześniej – aż 95 tys.

Wszystko oczywiście przez pandemię koronawirusa. W tym roku po raz pierwszy basen funkcjonował w trzygodzinnych blokach czasowych. Na jednej „zmianie” mogła przebywać ograniczona ilość osób. Najpierw limit ten wynosił 150, a następnie (po poluzowaniu obostrzeń przez rząd) – 200.

– To był niezwykły sezon, wymagający od nas wielu dostosowań do wymogów pandemicznych. Odbywaliśmy ciągłe konsultacje sanitarne, gdyż sytuacja była zmienna i procedury na bieżąco były korygowane. Stosowaliśmy też ciągłą dezynfekcję urządzeń i elementów częstego kontaktu użytkowników – wymienia Mariusz Pierzchliński, dyrektor Wrzesińskich Obiektów Sportowo-Rekreacyjnych, do których należy basen.

Co ciekawe, okazuje się, że mieszkańcy szybko i sprawnie dostosowali się do nowych organizacyjnych wymogów.

– Zdyscyplinowanie wrześnian przechodziło nasze najśmielsze oczekiwania. Wszyscy cierpliwie czekali w kolejkach i opuszczali obiekt bez problemów – zauważa dyrektor. Jednak mimo ogólnej dyscypliny, jak co roku, nie udało się uniknąć wypadków.

– Na obiekcie rekreacyjnym, na którym użytkownicy się bawią, zawsze może dojść do wypadków. Zabawa ma to do siebie, że fantazja czasem bierze górę, zwłaszcza u młodych. Szczęśliwie kontuzje kończyły się na drobnej pomocy medycznej. Zdarzył się tylko jeden przypadek złamania kończyny – informuje M. Pierzchliński.

Jak co roku, 20-letnie „Łazienki” po letnim sezonie czekają drobne remonty. W normalnych czasach powoli ruszyłyby już przygotowania do sezonu zimowego, czyli otwarcia lodowiska. Jak będzie w tym roku? – Uruchomienie lodowiska w sezonie zimowym, tak jak przyszłoroczne uruchomienie basenu, uzależnione jest od sytuacji pandemicznej i wytycznych Ministerstwa Zdrowia – zastrzega dyrektor.

Fot. WOSR

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

16:05 11-09-2020