Koniec nieszczęść rodziny z Wszemborza. Mama czuje się lepiej, a zbiórka wystrzeliła w kosmos!

Internetowa zbiórka funduszy dla piątki dzieci z Wszemborza, które straciły ojca i niemal matkę, przeszła najśmielsze oczekiwania!

społeczeństwo 12:09 15-05-20200 0

Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się 29 kwietnia od wypadku na drodze wojewódzkiej 442 między Kołaczkowem a Grabowem Królewskim. Pisaliśmy o tym TUTAJ. W wypadku zginął ojciec piątki dzieci, a matka doznała bardzo poważnych obrażeń. W szpitalu przeszła już szereg skomplikowanych zabiegów, w tym rekonstrukcji szczęki.

Rodzina zmarłego przygarnęła pociechy, aby uchronić je przed domem dziecka, apelując jednocześnie o wsparcie finansowe m.in. na przyszłą rehabilitację matki. Odzew okazał się niesamowity! Zbiórka, która została wyznaczona na 50 tys. zł, obecnie sięga już 137 tys. zł i trwa dalej. Rodzina zmarłego jest poruszona.

– Chcielibyśmy w imieniu swoim oraz naszych najbliższych bardzo serdecznie podziękować za tak liczne wpłaty, okazaną pomoc i słowa wsparcia. Jest to dla nas bardzo ważne w tych trudnych chwilach – czytamy na stronie zbiórki.

– Mimo osiągniętego celu, środki można wpłacać dalej. Sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy, nie pozwala nam na tę chwilę dokładnie oszacować środków, jakie będą nam w najbliższym czasie potrzebne. W dalszym ciągu bardzo duże znaczenie ma dla nas każda zebrana złotówka – wyjaśniają autorzy zbiórki.

To nie koniec dobrych wiadomości. Stan zdrowia matki dzieci uległ znacznej poprawie.

– Mama dzieci została ona wybudzona ze śpiączki farmakologicznej. Sytuacja wciąż jest bardzo trudna dla nas wszystkich, ale wreszcie zobaczyliśmy światełko w tunelu, ponieważ mimo braku komunikacji werbalnej z Teresą, wykazuje ona wszelkie oznaki świadomości swojego stanu zdrowia oraz otaczającej jej rzeczywistości. Oddycha także samodzielnie. Staje się to początkiem naszej wspólnej walki o Jej powrót do zdrowia – piszą bliscy mieszkanki Wszemborza.

Zbiórka jest kontynuowana TUTAJ.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

12:09 15-05-2020