Konferencja z głównymi aktorami środowego pucharu. Włoch zaskoczony tłumaczem

W przeddzień historycznego dla Wrześni meczu działacze KPS Progress zorganizował konferencję prasową. Przez dziennikarzy przepytywani byli obaj szkoleniowcy oraz czołowi zawodnicy.

siatkówka 20:06 09-01-2018 5

Pełen zapis wideo konferencji poniżej. Teraz kilka ważnych momentów.

Benjamin Toniutti i Andrea Gardini

Trener Andrea Gardini już w pierwszym zdaniu wyraził uznanie dla organizatorów. Przyznał, że jest to jego pierwsza konferencja w Polsce, gdy pomaga mu polsko-włoski tłumacz.

Wojciech Kaźmierczak i Tomasz Kałużny

Kurtuazyjnie było do samego końca. Szkoleniowiec Zaksy przekonywał, że nikogo nie lekceważy, trener Marian Kardas zapewniał, że jego zespół powalczy i będzie chciał sprawić niespodziankę. Marcin Iglewski stwierdził sentencjonalnie, że wszystkie mecze są ważne, a dla Wojciecha Kaźmierczaka pojedynek ze swoim byłym klubem wcale nie jest sentymentalną wycieczką.

Poczuciem humoru błysnął burmistrz Tomasz Kałużny, który spodziewa się rewanżu między obu zespołami już jesienią w… PlusLidze.

Zaksa rozpoczyna trening

Konferencja miała miejsce między treningami obu ekip. Gdy się skończyła, na parkiet wybiegli siatkarze Zaksy, no i się zaczęło. W powietrzy unosił się zapach wielkiej siatkówki. Było na co popatrzeć. Oby jutro było podobnie.

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

20:06 09-01-2018 5