Konferencja Korwina, inauguracja PiS-u i możliwa wizyta Gowina. Kampania wyborcza przyspiesza

Im bliżej wyborów samorządowych zaplanowanych na 21 października, tym ciekawszy staje się lokalny kalendarz.

samorząd 16:29 27-09-2018 49

Najbliższym wydarzeniem związanym z wyborami będzie otwarta konferencja Janusza Korwina-Mikkego we Wrzesińskim Ośrodku Kultury. Zaplanowano ją na jutro (piątek 28 września), początek o godz. 13.00. Konferencja będzie skierowana raczej do szerszego elektoratu. Jedyne o co może apelować we Wrześni szef partii Wolność, to poparcie dla kandydatów do sejmiku województwa, bo ugrupowanie nie zarejestrowało żadnych kandydatów na stanowiska w powiecie wrzesińskim.

Następnego dnia, czyli w sobotę 29 września, swoją wrzesińską kampanię oficjalnie rozpocznie Prawo i Sprawiedliwość. Inauguracją będzie spotkanie w restauracji Gospa Ejo przy skrzyżowaniu ul. Słowackiego i ul. Wojska Polskiego we Wrześni. Start o godz. 11. Główną postacią będzie tam Jarosław Kowalewski, kandydat PiS na burmistrza Wrześni (na zdjęciu powyżej z premierem Mateuszem Morawieckim).

Docierają do nas również nieoficjalne, niepotwierdzone jeszcze informacje o możliwej wizycie wicepremiera Jarosława Gowina we Wrześni. Miałby się on pojawić na rynku w najbliższy wtorek 2 października w ramach ogólnopolskiej kampanii wyborczej Zjednoczonej Prawicy. Dodajmy, że J. Gowin jeździ aktualnie po całym kraju, w ostatnich dniach był m.in. w Kielcach, Busku-Zdroju i Zielonej Górze.

A już w jutrzejszym wydaniu „Wiadomości Wrzesińskich” będzie można poznać wyniki naszych pierwszych sondaży wyborczych na burmistrza Wrześni, znajdzie się tam także rozmowa z kandydatem na to stanowisko Bogumiłem Kwiatkowskim, a także wywiad ze Stanisławem Dominiczakiem, prezesem powiatowego ugrupowania Porozumienie (dawniej Polska Razem Zjednoczona Prawica) oraz sylwetka Marka Gumperta, kandydata na burmistrza Nekli.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

16:29 27-09-2018 49