Koncerty, biegi, rajdy czy może ucieczka z miasta? Co planujecie na majówkę?

We wtorek 30 kwietnia we Wrześni rozpocznie się maraton imprez kulturalnych i rekreacyjnych. Co wybierzecie?

temat tygodnia 11:45 26-04-20190 13

Czeka nas Wrzesiński Weekend Muzyczny, rajdy rowerowe i biegi. Poniżej znajdziecie szczegółową rozpiskę.

Co z tej isty najbardziej przypadło Wam do gustu? Na co najchętniej się wybierzecie?

Co sądzicie o takiej ofercie od wrzesińskich samorządów i organizacji? Czy warto inwestować w tego typu imprezy i taką promocję miasta? Czy okoliczne powiaty mają nam czego zazdrościć?

Przy okazji przypominamy nadal aktualny poradnik, jak nie robić „popeliny” na imprezie masowej, jaką jest muzyczny weekend. A jeszcze bardziej obszerniejszy „rozkład jazdy” na nadchodzący tydzień można znaleźć w najnowszym wydaniu „WW”.

Ankieta

Który z koncertów weekendu muzycznego interesuje mnie najbardziej?

Ankieta

Czy Wrzesiński Weekend Muzyczny to dobra promocja miasta?

WRZESIŃSKI WEEKEND MUZYCZNY

30 kwietnia, godz. 20.00, rynek: Power Play

Gratka dla fanów disco polo i dance. Trzech przebojowych chłopaków – Sylwek, Marcin „Ketchup” i Karol „Czaruś” – zaśpiewa swoje największe hity, m.in. „Zawsze coś” i „Co ma być, to będzie”. Możemy spodziewać się, że usłyszymy także najnowszy przebój grupy pt. „Pendolino”. Power Play miał okazję zaprezentować się naszej publiczności podczas ubiegłorocznych dożynek w Nekli.

30 kwietnia, godz. 21.30, rynek: Ania Dąbrowska

Wszystko wskazuje, że będzie to najbardziej klimatyczny i nastrojowy koncert tegorocznego WWM. Wokalistka, która karierę zaczęła od udziału w programie „Idol”, ma już na koncie sześć studyjnych płyt, z których dwie pierwsze były muzycznym hołdem dla lat 60. Zasłynęła romantycznymi przebojami: „Tego chciałam”, „Charlie, Charlie” czy „Nigdy więcej nie tańcz ze mną”. Jej najnowszy projekt to singiel „Dreszcze”, promujący komedię romantyczną Ryszarda Zatorskiego „Porady na zdrady”.

1 maja, godz. 19.00, rynek: Dawid Kwiatkowski

Jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów młodego pokolenia. Jego piosenki to opowieści o uczuciach w rytmie pop. Jest wulkanem energii, więc możemy spodziewać się żywiołowego występu. Dodajmy tylko, że o to, kiedy Dawid wystąpi we Wrześni, fanki dopytywały nas już od ponad roku.

1 maja, godz. 20.30, rynek: IRA

Klasycy polskiego rocka. Ich utwory – m.in. „Mój dom” czy „Nadzieja” – na początku lat 90. zawojowały listy przebojów. Dziś nadal rozpalają publiczność na koncertach. IRA gościła już we Wrześni w 2017 r. Ich występ w WOK-u przyciągnął prawdziwe tłumy i spotkał się z gorącym przyjęciem publiczności.

2 maja, godz. 20.00, amfiteatr, The Cuban Latin Jazz

Zespół, który łączy jazz i muzykę klasyczną z rytmami latynoskimi i kubańskimi. Grupa koncertowała na Kubie u boku takich gwiazd jak, jak Omara Portuondo z Buena Vista Social Club. Ciekawa propozycja na zakończenie tegorocznego cyklu koncertów, szczególnie dla osób, które tęsknią za klimatem ubiegłorocznych jazzowych piątków w plenerze.

30 kwietnia – 2 maja, 12.00–22.00, park im. Dzieci Wrzesińskich: Miasteczko Food Trucków

Z okazji Wrzesińskiego Weekendu Muzycznego w parku zagoszczą mobilne knajpki z całej Polski. Pod chmurką będzie można zjeść m.in. frytki, burrito i burgera. Będą też lody tajskie i owoce w czekoladzie, a także wesołe minimiasteczko dla dzieci.

RAJDY ROWEROWE

1 maja, 11.00, Rajd po Książkę (Grabowo Królewskie – Kołaczkowo)

Start przy bibliotece w Grabowie Królewskim. Do pokonania rowerzyści będą mieli około 20 km. Trasa prowadzi przez: Żydowo, Sokolniki, Borkowo, Gorazdowo, Borzykowo do Kołaczkowa. W czasie rajdu będą dyżurować bibliotekarze. Czytelnicy mogą zwrócić książki do bibliotek na terenie gminy bez kar.

1 maja, 10.00, Pyzdry: 19. Rodzinny Ekologiczny Rajd Rowerowy

Start na boisku szkoły podstawowej w Pyzdrach. Trasa prowadzi m.in. przez: Dłusk, Pietrzyków i Rataje.

3 maja, 9.00, Września: Rodzinny Rajd Rowerowy

Start na ulicy Armii Poznań. Tegoroczna trasa największej imprezy rowerowej w powiecie liczy 20 km. Prowadzi przez: Ostrowo Szlacheckie, Gulczewo i Marzenin. Meta rajdu zlokalizowana będzie przy szkole w Nowym Folwarku, gdzie odbędzie się rodzinny piknik z atrakcjami.

BIEGI

28 kwietnia, 16.00, Września: Bieg Kosynierów

Start na rynku we Wrześni. Podczas biegu głównego uczestnicy pokonają 10-kilometrową trasę ulicami miasta. Uwaga: w tym dniu trzeba liczyć się z utrudnieniami w ruchu i objazdami. Dodatkowo zostanie rozegrany bieg na 5 km. Na stadionie przy ZSTiO między 14.00 a 16.00 będą rywalizować dzieci w różnych kategoriach wiekowych.

1 maja, 16.00

Chlebowo: XVI Otwarty Bieg Pętla Chlebowska

Start przy świetlicy wiejskiej w Chlebowie. Podczas biegu zbierane będą środki dla Mateusza z Orzechowa, który walczy ze stwardnieniem zanikowym bocznym.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

11:45 26-04-2019