Koncert marzeń dla Mikołaja. Młodzież po raz kolejny pokazała jak pomagać

Warto pamiętać o marzeniach, nie tylko swoich. Udowodnili to młodzi wrześnianie, którzy zorganizowali doskonały koncert dla 13-letniego Mikołaja Draheima.

kultura 22:37 14-03-20190 0

Koncert zatytułowany „Nie rezygnujmy z marzeń” odbył się 14 marca w Pałacu na Opieszynie. To już druga edycja charytatywnej imprezy. Bohaterką pierwszej była Patrycja Skowrońska, która walczy o odzyskanie sprawności po ciężkiej chorobie. W tym roku dochód z biletów-cegiełek zostanie przekazany Mikołajowi Draheimowi, zmagającemu się przepukliną oponowo-rdzeniową oraz wodogłowiem. 

Mikołaj szybko rośnie i pilnie potrzebuje nowego wózka. Przez cały czas wymaga też intensywnej rehabilitacji.

Koncert „Nie rezygnujmy z marzeń” wymyślili absolwenci Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 (dawniej Gimnajzum nr 1). Swoim pomysłem postanowili zainteresować dawną szkołę, z którą nawet po opuszczeniu jej murów czuli się związani. Inicjatywę całym sercem wsparła dyrektor Halina Kotyk. Zaangażowała się też nauczycielka Agnieszka Konopka-Adamska. 

– Może będą nieskromny, ale powiem: jesteśmy dumni, że udało nam się zrobić drugą edycję. Cieszę się, że dopisała publiczność. A przede wszystkim, że pomożemy Mikołajowi – mówił Szymon Musiałowski, organizator i konferansjer. 

Wystąpili: Izabela Zalewska, Agnieszka Stawska, Emilia Ostrowska, Oliwia Kałużna, Anna Wardęska, Weronika Adamska, Bartosz Olejniczak, Karol Skorupski, Piotr Adamski, Mikołaj Milczarek, Kornelia Dolatowska, Martyna Trawińska, Angelika Kaniewska, Szymon Szafraniak oraz chór działający przy SSP nr 3 pod batutą Agnieszki Konopki-Adamskiej.

Publiczność usłyszała zestaw romantycznych piosenek. Przy świetnie zaaranżowanych utworach można było na ponad godzinę zapomnieć o szarej codzienności, a nawet uronić łezkę wzruszenia. Były też pełne emocji pokazy taneczne. 

– Koncert bardzo mi się podobał. Szczególnie cieszę się, że mogłem usłyszeć piosenkę Hyżego. Uwielbiam go - mówił Mikołaj, który był gościem honorowym wieczoru. Chłopcu towarzyszyła mama, Aneta, która dzielnie walczy o syna. – Czuję się wdzięczna, że ludzie o nas pamiętają i okazują nam tyle wsparcia – mówiła po zakończeniu imprezy.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

22:37 14-03-2019