Koncert kolęd połączony ze zbiórką pieniędzy dla 2-letniego chłopca

Po koncercie kolęd, który odbędzie się 6 stycznia w orzechowskiej świątyni będą zbierane pieniądze na rehabilitację 2-letniego Franka Surdygi.

społeczeństwo 18:48 02-01-20190 4

Koncert rozpocznie się o godzinie 15.15. Kolędy i pastorałki śpiewać będą Anastazja i Piotr Nowakowie. Wcześniej, bo o godzinie 14.40 w kościele przedszkolacy wystawią jasełka.

Z kolei po koncercie odbędzie się zbiórka do puszek na rehabilitację małego mieszkańca Orzechowa Franka Surdygi. Pieniądze potrzebne są na rehabilitację chłopca.

Franek ma bardzo rzadką chorobę genetyczną a dokładnie mikrodelecje 3 chromosomu w rejonie 3p12.1-p11.1. Przez tą chorobę ma niedowład prawostronny, upośledzenie mowy (jeszcze nie mówi i wymaga dużo pracy z neurologopedą), zbyt szybko rośnie, a co najgorsze nie wiadomo co będzie z nim działo się dalej. 

Dwulatkowi jest potrzebna rehabilitacja na którą jeździ z rodzicami dwa, trzy razy w tygodniu do Poznania. Rehabilitacja trwa już ponad 1,5 roku. Niedawno lekarze zalecili chłopcu ortezy jak i buciki do nich ponieważ z powodu braku dociążenia na prawą nogę zaczyna mu się ona skracać. Chłopiec nie może położyć całej prawej stopy na podłodze tylko chodzi na paluszkach.

W związku z chorobą rodzice proszę o pomoc ludzi o dobrym sercu. Nie tracą nadziei i nie poddają się. Żyją nadzieją, że rehabilitacja i ciągłe ćwiczenia mogą pomóc Frankowi. Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą do naszych Czytelników o wsparcie i pomoc finansową dla małego Franka. 

Chłopiec choruje na bardzo rzadką chorobę genetyczną

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

18:48 02-01-2019