Komentowanie artykułów – dla wszystkich, czy dla zarejestrowanych?

Wiemy, że użytkownicy Wrzesnia.info.pl lubią pisać i czytać komentarze pod artykułami. My, czyli redakcja „Wiadomości Wrzesińskich”, też. Chcemy dzisiaj zapytać – czy nadal ma być tak, jak jest teraz, czy powinniśmy coś ulepszyć w mechanizmie komentowania – bardzo prosimy o oddanie głosów w ankietach oraz o komentarze.

społeczeństwo 20:18 13-04-202026 125

O tym, jak bardzo zależy nam na komentarzach oraz na tym, żebyście Państwo mogli łatwo i szybko zapoznać się z najnowszymi komentarzami, świadczy to, że są one widoczne już na stronie głównej i to prawie na samym początku – z prawej strony tuż pod witgetem czujników Airly, które pokazują aktualny stan powietrza we Wrześni. Z każdego komentarza na tej liście można szybko przejść do danego artykułu i napisać swój komentarz.

Pojawiają się jednak czasem pewne problemy, bo niektórzy użytkownicy najogólniej mówiąc nadużywają wolności słowa, którą mają do dyspozycji i naruszają Regulamin portalu, a nawet prawo. Obsługa stara się na bieżąco usuwać takie komentarze (tak naprawdę są one „ukrywane”, a nie całkowicie usuwane z bazy, bo czasem są potrzebne jako materiał dowodowy), także użytkownicy mogą każdy komentarz zgłosić do moderacji podając powód. Na szczęście nie jest to problem nagminny, ale czasem jego występowanie nasila się, co nie podoba się wielu użytkownikom. Nie chcemy na portalu hejtu, chamstwa, agresji, pomówień, wulgaryzmów. Tworząc ten serwis, chcieliśmy stworzyć mieszkańcom naszego terenu możliwość nieskrępowanej wymiany myśli, poglądów. Ma być to miejsce pełne twórczego fermentu, gdzie – ku dobru wspólnemu – ścierają się różne poglądy, także przeciwstawne. Ma to być miejsce prezentacji różnych pomysłów i propozycji – taki klub dyskusyjny, do którego wchodzisz na własną odpowiedzialność i wychodzisz, kiedy chcesz, ale nie połamany, opluty.

Stąd narodził się pomysł, aby dać możliwość komentowania tylko osobom zarejestrowanym, a nie każdemu. Co to zmieni? Zasadniczo nic, bo dla każdego w miarę sprawnego komputerowo człowieka założenie nowego konta na tym portalu, czy zmiana zablokowanego IP, nie stanowią problemu, ale jednak choć trochę utrudni. Powiedzmy to jasno: złoczyńcy zawsze znajdą sobie sposób, żeby szkodzić innym.  

Komentowanie tylko przez zarejestrowanych nie zmieni możliwości komentowania anonimowego. Rozumiemy to, że niektórzy wolą komentować pod nickiem niż pod prawdziwymi personaliami – to od każdego indywidualnie zależy czy zarejestruje się pod prawdziwymi personaliami, czy też pod nickiem. 

Mamy nadzieję, że wprowadzenie takich ograniczeń w komentowaniu wpłynie znacząco na poziom komentarzy, że zniknie agresja i hejt, co docenią „normalni” użytkownicy i poczują się na portalu jak u siebie w domu. Rozmawiajmy, a nie kłóćmy się, nie „krzyczmy” na siebie, nie obrażajmy się. 

Co daje rejestracja na portalu dzisiaj? Po pierwsze – możliwość komentowania bez udowadniania, że się nie jest robotem, po drugie – gwarancję, że tylko ja mam taki nick, po trzecie – dostęp do artykułów Premium; po czwarte – otrzymywanie WW News, czyli cotygodniowego newslettera WW lub też newslettera alarmowego, gdy w tygodniu wydarzy się coś wyjątkowego. 

Rejestracja jest CAŁKOWICIE DARMOWA, można wypisać się w dowolnym momencie, baza danych zarejestrowanych użytkowników nie jest udostępniana podmiotom i osobom trzecim. Lista korzyści będzie rozbudowywana.

Prosimy o oddanie głosów w naszych ankietach:

Ankieta

Co myślisz o komentarzach na Wrzesnia.info.pl? Z którym stwierdzeniem się zgadzasz?

Ankieta

Czy popierasz pomysł komentowania na tym portalu tylko przez użytkowników zarejestrowanych?

Ankieta

Czy piszesz komentarze?

OGŁOSZENIA DROBNE do GAZETY (ukażą się w piątek) lub na PORTAL (ukażą się natychmiast) nadasz tutaj.

Thumb img035

Waldemar Śliwczyński

20:18 13-04-2020