Kolejny dobry występ zawodników Wrzesińskiego Klubu Karate. Tym razem podczas turnieju w Koźminie Wlkp.

VI Otwarty Turniej Karate „Szlakiem Templariuszy” Koźmin Wlkp. 2018 rozegrano w miniony weekend. W zawodach świetnie zaprezentowali się reprezentanci Wrzesińskiego Klubu Karate zajmując piąte miejsce w klasyfikacji końcowej pośród 22 startujących klubów.

sporty walki 16:25 29-05-2018 0

Reprezentanci WKK zaczęli zawody od mocnego akcentu zdobywając złoty medal w kata drużynowym (Karol Kostrzewa, Mikołaj Siepielski, Klaudiusz Bandulik). Przykład z kolegów wzięła drużyna dziewcząt (Patrycja Błaszak, Nadia Piaskowska, Ada Witaszak), która w kata drużynowym dziewcząt 9 lat i mniej również stanęły na najwyższym stopniu podium. Kolejne złoto dla wrześnian wywalczył w pięknym stylu Karol Kostrzewa startując w kata indywidualnym młodzików 12-13 lat, wygrywając wszystkie walki po 5:0. Srebro w tej kategorii przypadło Klaudiuszowi Bandulikowi po walce repasażowej ze swoim kolegą klubowym Mikołajem Siepielskim. Będący w świetnej formie Klaudiusz Bandulik okazał się bezkonkurencyjny w kumite indywidualnym młodzików 12-13 lat (-54 kg). Startujący w tej samej konkurencji Karol Kostrzewa stanął na trzecim miejscu podium. Z dobrej strony pokazał się także Igor Piaskowski zajmując drugie miejsce w kumite indywidualnym młodzików 12-13 lat (+54 kg). W tej samej kategorii Mikołaj Siepielski przegrał walkę repasażową.

Nieźle w konkurencjach indywidualnych zaprezentowały się dziewczęta WKK. Lena Musiał zaliczyła wygraną walkę w kata indywidualne PK. Ada Witaszak, Patrycja Błaszak i Nadia Piaskowska startując w kata indywidualne dziewcząt 8-9 lat mimo ładnych startów uplasowały się poza medalowa trójką. Nadia Piaskowska w kumite indywidualnym dziewcząt 8-9 lat (+31 kg) zajęła 5. miejsce, rywalizując z dużo bardziej doświadczonymi zawodniczkami. Trzeba nadmienić ze to był drugi start Nadii w kumite.

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

16:25 29-05-2018 0