Kolejny dobry występ zawodników Wrzesińskiego Klubu Karate

Worek medali przywieźli z turnieju zorganizowanego w Kościanie zawodnicy Wrzesińskiego Klubu Karate. Z bardzo dobrej strony podczas zawodów pokazali się najmłodsi karatecy z wrzesińskiego klubu.

sporty walki 17:47 22-10-20190 0

XIII Zawody Dzieci i Młodzieży w Karate Olimpijskim WKF o Puchar Burmistrza Kościana przeprowadzono w sobotę, 19.10.2019 r. W turnieju wystartowało 240 zawodników z 26 klubów. Wrzesiński Klub Karate reprezentowało 15 karateków w rożnych kategoriach wiekowych. Wrześnianie wywalczyli 15 medali zarówno w konkrecjach kata jak i kumite, co pozwoliło im uplasować się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej, tuż za gospodarzami.

Złoty medal w kata drużynowym pierwszego kroku 9 lat i starsi zdobyła drużyna w składzie: Igor Jóźwiak, Dominik Rusinek, Filip Stanisławski. Na najwyższym stopniu podium w kata indywidualnym pierwszego kroku 7 lat i młodsi stanęła Matylda Kamińska.

Marika Rybak zdobyła złoty medal w kumite indywidualnym dziewcząt 10 lat i starsze – fantom oraz brązowy medal w kata indywidualnym dziewcząt 10-11 lat. Dwa srebrne medale w kata indywidualnym dziewcząt 10-11 lat i kata indywidualnym dziewcząt 8-9 lat zdobyła Ada Witaszak. Na najniższym stopniu podium w kumite indywidualnym 10-11 lat - open stanęła Wiktoria Pigłowska.

Kilka medali dołożyli także najstarsi juniorzy WKK. Karol Kostrzewa wywalczył srebrny medal zarówno w kata indywidualnym juniorów jak i kata indywidualnym juniorów młodszych oraz brązowy medal w kumite indywidualnym juniorów młodszych - 63 kg. Równych sobie w kumite indywidualnym juniorów młodszych – 63 kg nie miał Klaudiusz Bandulik. Dodatkowo Klaudiusz był drugi w kumite indywidualnym juniorów młodszych + 63 kg. Złoty medal w kumite indywidualnym juniorów + 63 kg zdobył także Igor Piaskowski. Mikołaj Siepielski wywalczył natomiast srebrny medal w kumite indywidualnym open oraz brązowy medal w kumite Indywidualnym juniorów - 68 kg.

- Tym razem bez miejsc medalowych startowała Marta Gellert, Patrycja Błaszak i Nadia Piaskowska. Wszystkie wygrały kilka walk i niewiele brakowało im żeby wejść do strefy medalowej. Wróciliśmy niestety z dwoma poważnymi kontuzjami na koniec sezonu. Dziękujemy trenerom Arkadiuszowi Borowiczowi i Mateuszowi Zarzeckiemu, no i naszym najlepszym rodzicom za doping i pomoc - komentował prezes WKK Tomasz Kostrzewa.

17:47 22-10-2019