Kolejny dobry występ zawodników Wrzesińskiego Klubu Karate

Startujący w turnieju karate w Zdunach zawodnicy Wrzesińskiego Klubu Karate ponownie wywalczyli kilka miejsc na podium. Wrześnianie z turnieju przywieźli pięć medali.

sporty walki 22:23 22-11-20180 0

W turnieju Zduny Karate Cup 2018 o Puchar Burmistrza Zdun uczestniczyło 286 zawodników z 25 klubów. Pierwsze do rywalizacji w kategorii kata drużynowe dziewcząt 9 lat i młodsze stanęły zawodniczki WKK. Zespół w składzie Patrycja Błaszak, Nadia Piaskowska i Ada Witaszak swój start zakończył zdobyciem srebrnego medalu. W kata indywidualnym Marika Rybak wygrała pierwszą walkę, ale w następnej musiała uznać wyższość rywalki. Ada Witaszak po wygraniu trzech pojedynków ostatecznie uplasowała się na 5. miejscu. W silnie obsadzonej konkurencji kata indywidualne chłopców 12-13 lat Karol Kostrzewa stanął na najniższym stopniu podium.

Spośród dziewcząt WKK startujących w kumite pierwszą walkę wygrała tylko Ada Witaszak. Znakomity występ w kumite indywidualnym chłopców 12-13 lat +50 kg zaliczyli natomiast zawodnicy WKK, którzy dotarli do finału. W walce o złoty medal Igor Piaskowski 2:0 pokonał Mikołaja Siepielskiego. Kolejny medalowy występ zaliczył także Klaudiusz Bandulik startując w kumite indywidualnym juniorów młodszych -63 kg. Tym razem reprezentant WKK zajął 3. miejsce.

22:23 22-11-20180 0