Kolejny dobry turniejowy występ zawodników Wrzesińskiego Klubu Karate (galeria)

W minioną sobotę zawodnicy Wrzesińskiego Klubu Karate brali z powodzeniem udział w kolejnym turnieju. Tym razem wrześnianie zbierali punkty rankingowe do kadry Wielkopolski podczas turnieju w Zdunach.

sporty walki 11:02 27-11-2017 0

W sobotę, 25 listopada 2017 r. przeprowadzono po raz piętnasty już Turniej Zduny Karate Cup 2017 o Puchar Burmistrza Zdun. Zawody było prestiżowe, można było w nich zdobyć punkty rankingowe, które liczą się przy wyznaczaniu do kadry Wielkopolski. Uczestniczyło w nich ponad 250 zawodników z 26 klubów.

Drużyna WKK w składzie Klaudiusz Bandulik, Karol Kostrzewa i Mikołaj Siepielski zajęła trzecie miejsce w kata drużynowym chłopców 2007-2004. Z bardzo dobrej strony w kata indywidualnym młodzików 2005-2004 pokazał się Karol Kostrzewa, który po wygraniu czterech walk dopiero w finale uległ zawodnikowi z wrocławskiego Budokanu. Będący nadal w bardzo dobrej formie Klaudiusz Bandulik startujący w kumite indywidualnym młodzików 2005-2004 (-52 kg) nie pozostawił żadnych szans swoim przeciwnikom. Wygrywając wszystkie walki stanął na najwyższym stopniu podium. Niezły start zaliczył także debiutujący w kumite młodzików (+52 kg) Igor Piaskowski.

Dziewczęta WKK, które również startowały w zawodach nie wróciły z pustymi rękoma. Wiktoria Pigłowska zaliczyła piękne trzy walki zajmując ostatecznie drugie miejsce w kumite indywidualnym dziewcząt 2008 i młodsze (+29 kg]. Drużyna najmłodszych zawodniczek WKK startująca w składzie: Patrycja Błaszak, Nadia Piaskowska, Ada Witaszak stanęła na drugim miejscu podium w kata drużynowym dziewcząt 2008 i młodsze. Trzeba dodać, że dziewczęta pierwotnie zajęły pierwsze miejsce w zawodach. Ze względu na nieobecność jednej z drużyn gospodarzy zgodziły się na powtórzenie konkurencji i właśnie z tą drużyną przegrały w finale. Na koniec Ada Witaszak dorzuciła jeszcze srebrny medal w kata indywidualnym PK mieszane 2009. Ostatecznie WKK uplasował się na 13. miejscu w klasyfikacji medalowej turnieju.

- Jak widać nie odpuszczamy, ciężko pracujemy w zimowe wieczory i nasz plan szkoleniowy nastawiony na rozwój się sprawdza. Przed nami jeszcze w tym roku zawody rankingowe w Swarzędzu i Śremie. Dziękujemy naszym sportowcom, trenerom, rodzicom, kibicom i sympatykom za pomoc i doping – przedstawiał po zawodach w Zdunach prezes Wrzesińskiego Klubu Karate – Tomasz Kostrzewa.

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

11:02 27-11-2017 0