Kolejne zwycięstwo Warty, piłkarze z Pyzdr zdecydowanie lepsi od swoich przeciwników z Piasta Grodziec

Piłkarze Warty odnieśli kolejne przekonywujące zwycięstwo. Tym razem gracze z Pyzdr zdecydowanie dominowali w pojedynku z Piastem Grodziec.

piłka nożna 20:31 04-11-2017 2

Sobotni mecz rozgrywany na boisku w Pyzdrach od samego początku przebiegał pod dyktando gospodarzy. Goście z Grodźca bramce strzeżonej przez Marcina Koperskiego w pierwszych 45. min zagrozili tylko dwukrotnie, po rzutach wolnych wykonywanych z dalszej odległości. Na początku spotkania Koperski piłkę uderzoną spod linii środkowej boiska zdołał wyłapać. W 25. min w podobnych okolicznościach bramkarz Warty sparował futbolówkę na poprzeczkę. Gol otwierający wynik spotkania padł dopiero w 28. min. Po dośrodkowaniu Artura Giżewskiego z boku boiska Igorowi Zielińskiemu pozostało już tylko przystawić nogę do piłki na 5. metrze. Dwie minuty później padł drugi gol tej części gry. Futbolówka znalazła drogę do bramki Piasta po świetnym uderzeniu Tomasza Majchrzaka z 25. metrów.

Gol zdobyty trzy minuty po wznowieniu gry w drugiej połowie mocno uspokoił poczynania gospodarzy. Po podaniu Majchrzaka celne trafienie zaliczył wówczas Bartłomiej Sodkiewicz. Po strzale Łukasza Mocha w 56. min piłka trafiła w poprzeczkę bramki gości. W następnej akcji Majchrzak bardzo groźnie uderzył z dystansu. Po rzucie rożnym wykonanym w 60. min przyjezdni zmarnowali jedyną okazję do zdobycia gola w trakcie drugiej części gry. Chwilę później po zagraniu Patryka Dowbusza od linii końcowej zablokowany na dogodnej pozycji został Sodkiewicz. W 77. min Warcie udało się wreszcie podwyższyć wynik meczu. Po dośrodkowaniu Giżewskiego z rzutu wolnego celne trafienie po uderzeniu piłki głową zaliczył Sodkiewicz. Ostatni gol tego spotkania padł w 90. min. Kontra Warty zakończona została trafieniem piłki w słupek po strzale Giżewskiego z kąta. Do odbitej futbolówki najszybciej dobiegł jednak Sodkiewicz umieszczając ją w siatce.

- Cieszymy się z trzech zdobytych punktów i łatwego zwycięstwa. Przez cały czas nie daliśmy gościom dojść do słowa. Ważne, że po kluczowym meczu w ostatniej kolejce z LKS Ślesin potrafiliśmy się w pełni zmobilizować do pojedynku z teoretycznie słabszym przeciwnikiem – po spotkaniu komentował trener Warty Piotr Dowbusz.

Warta Pyzdry zagrała w składzie: Koperski – Kruczkowski, Frontczak (70. Garbaciak), Kurek, N. Moch – Majchrzak, P. Markiewicz (55. Domaszczyński) - Ł. Moch (70. Motyka), Giżewski, Sodkiewicz – Zieliński (55. Dowbusz)

Klasa A, Warta Pyzdry – Piast Grodziec 5:0 (2:0)

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

20:31 04-11-2017 2