Kolejne wyróżnienie dla Yorby! Wrzesiński zespół zaproszony na koncert w Sali Wielkiej w Poznaniu

Zespoły Yorba, Whitewater oraz Eleanor Gray wystąpią 21 lutego w ramach przeglądu Gramy u Siebie 2020.

kultura 22:55 06-02-20201 0

Gramy u Siebie to istniejący od 2013 roku cykl koncertów promujących lokalną scenę muzyczną. Dzięki nim w Sali Wielkiej Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu zaprezentowało się już kilkadziesiąt grup.

– W 2020 roku kontynuujemy odświeżoną formułę cyklu, by jeszcze skuteczniej pomóc muzykom w osiągnięciu sukcesu. Podczas trzech koncertów będziemy prezentować zespoły albo wykonawców wybranych przez jury na podstawie zgłoszeń. Do udziału w jury zaprosiliśmy osoby związane na co dzień z branżą muzyczną i medialną (Jakub Haplicznik, Marcin Kostaszuk, Mariusz Kwaśniewski, Jacek Mójta, Anna Pawłowska, Izabela Rekowska, Piotr Walczuk) – informują organizatorzy.

Jury przyznaje, że narady były burzliwe, ale sukces wrzesińskiej grupy nie dziwi. Yorba została zaproszona też do udziału w finale festiwalu Gostyńskie Rockowania 2020 i znalazła się w gronie finalistów konkursu Będzie Głośno organizowanego przez radiową Czwórkę, dzięki czemu już wkrótce utwór „Miłość” znajdzie się na składance „Będzie Głośno vol. 2” (premiera już 14 lutego).

Nic tylko pozazdrościć Poznaniowi i Gostyniowi, gdzie Yorba zagra odpowiednio 21 i 22 lutego. Wrzesińscy fani grupy na kolejny koncert będą musieli trochę poczekać.

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

22:55 06-02-2020