Kolejne miejsca na podium zawodników Wrzesińskiego Klubu Karate

Tegoroczny udział w zawodach reprezentanci Wrzesińskiego Klubu Karate zakończyli startem w turnieju w Śremie. Podczas Pucharu Wielkopolski w Karate WKF wrześnianie zdobyli kilka medali.

sporty walki 17:19 18-12-20180 0

II Puchar Wielkopolski w Karate WKF przeprowadzono w dniu 15 grudnia 2018 r. w Śremie. W turnieju wystartowało około 400 zawodników z 28 klubów. Udział w zawodach miał duże znaczenia dla najmłodszych zawodników WKK. Niektórzy z nich wywalczyli po raz pierwszy miejsca na podium w swoich konkurencjach. Swój pierwszy srebrny medal zdobyła drużyna pierwszego kroku 2007 i starsi w składzie: Igor Józwiak, Aleks Kłodziński i Filip Stanisławski. Filip Stanisławski do tego osiągnięcia dołożył jeszcze zdobycie srebrnego medalu w kata indywidualnym PK 8 lat. Najmłodsza Matylda Kamińska zajęła ogólnie 5. miejsce. Kolejne konkurencje kata w grupach starszych również przyniosły medale. Ada Witaszak zdobyła srebro w kata dziewcząt 8-9 lat. Karol Kostrzewa wywalczył natomiast brązowy medal w kata młodzików 12-13 lat. Kornelia Gawarecka, Nadia Piaskowska i Wiktoria Pigłowska tym razem zajęły miejsca poza podium.

W konkrecjach kumite bezkonkurencyjny okazał się Klaudiusz Bandulik zdobywając złoty medal w kumite juniorów młodszych -60 kg. Igor Piaskowski stawał dwa razy na drugim miejscu podium. Raz w kumite indywidualnym młodzików +50 kg, a drugi raz w kumite młodzików Open. Mikołaj Siepielski zajął natomiast trzecie miejsce w kumite młodzików +50 kg.

- Nasz klub podczas zawodów w Śremie reprezentowało 13 zawodników: Klaudiusz Bandulik, Patrycja Błaszak, Kornelia Gawarecka, Igor Józwiak, Matylda Kamińska, Aleks Kłodziński, Karol Kostrzewa, Nadia Piaskowska, Igor Piaskowski, Wiktoria Pigłowska, Mikołaj Siepielski, Filip Stanisławski i Ada Witaszak. Dla Wrzesińskiego Klubu Karate były to ostatnie zawody w tak bogatym w starty i dobre wyniki 2018 roku. Zawodnicy z klubów od Bydgoszczy po Prudnik gwarantowali wysoki poziom i zaciętość pojedynków. Tym bardziej, że był to ostatni turniej rankingowy do kadry Wielkopolski i ostatnia szansa na zdobycie punktów do rankingu. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za ten rok, za zaufanie i wysiłek jaki włożyli w treningi i starty. Dziękujemy naszym trenerom Arkadiuszowi Borowiczowi i Mateuszowi Zarzeckiemu oraz rewelacyjnym rodzicom naszych zawodników za poświęcony czas, wytrwałość i doping na zawodach – podsumowywał prezes WKK Tomasz Kostrzewa.   

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

17:19 18-12-2018