Kolejna wysoka porażka Sparty-Sklejki Orzechowo

W ostatnim meczu gracze Sparty-Sklejki po raz kolejny wysoko przegrali. Tym razem worek bramek orzechowianie przywieźli z pojedynku z Liderem Swarzędz.

piłka nożna 18:24 21-10-20190 0

Od nieszczęśliwie przegranego pojedynku z Polonią II Środa Wlkp. piłkarze Sparty-Sklejki nie mogą się kompletnie pozbierać. Dosłownie i w przenośni. W trzech ostatnich meczach mający spore problemy kadrowe orzechowianie wysoko przegrywali ze stosunkiem bramek łącznie wynoszącym 3:18.

Na pojedynek z Liderem Swarzędz orzechowianie ponownie mieli problem ze skompletowaniem kadry. Ostatecznie oprócz meczowej jedenastki na ławce rezerwowych znalazło się trzech zawodników. Zdając sobie sprawę z przewagi jaką od początku pojedynku uzyskają gospodarze piłkarze Sparty-Sklejki nastawili się na zacieśnienie szyków obronnych i grę z kontry. Szybki atak przeprowadzony w 13. min pozwolił orzechowianom objąć prowadzenie. Po podaniu Kornela Witczaka gola w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobył Robert Szymczak. Niestety po tym okazało się, że gospodarze znaleźli sposób na rozmontowanie obrony Sparty-Sklejki za pomocą ofensywnych wejść prawego obrońcy. Większość bramek w tym meczu padła po jego zagraniach. W 15. min miejscowi wyrównali. Potem przez następny kwadrans prawie w równych odstępach gospodarze zdobyli jeszcze trzy gole. Przed zejściem do szatni lider doprowadził do stanu 5:1. Jeden z goli był samobójczy po nieszczęśliwym zagraniu Damiana Zbierskiego.

W drugiej części gry sytuacja na boisku nie zmieniła się. Orzechowianom udało się przeprowadzić trzy kontry, po których niecelnie na bramkę Lidera uderzał Jakub Kasprzak. Miejscowi dołożyli natomiast dwa trafienia w 55. i 75. min.

Sparta-Sklejka Orzechowo zagrała składzie: Lewandowski – Zbierski, Sypniewski, Barczak, Weinert – Szymczak, Kubacki (46. Królak), Kozerski, Witczak – Nowak (46. Kasprzak), Szewczyk (46. Markiewicz)

Klasa Okręgowa, Lider Swarzędz – Sparta-Sklejka Orzechowo 7:1 (5:1)

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

18:24 21-10-2019