Kolejna wygrana APP Krispol. Wrześnianie pną się w tabeli

Trener Mariana Kardas miał w obwodzie Wojciecha Kaźmierczaka i nie zawahał się go użyć. Z powodzeniem. W niedzielny wieczór, wrzesińscy siatkarze pokonali MCKiS Jaworzno. Był to trzecie kolejne zwycięstwo pomarańczowych.

siatkówka 22:22 16-02-20202 3
Łukasz Kalinowski nie miał problemów z przyjmowaniem flotów na palce

Mecz z jaworzaninami niósł ze sobą spory ciężar gatunkowy. Zwycięstwo pozostawiało pomarańczowych w walce o czwartą lokatę po rundzie zasadniczej i lepsze rozstawienie w play-off. Porażka mogła postawić wrześnian przed widmem wypadnięcia z decydującej rundy.

Na trybunach niewiele było wolnych miejsc

Pierwsze piłki padły łupem gości, którzy prowadzili już 6:1. Zagrywki Adama Lorenca w środkowej części partii dały pomarańczowym prowadzenie (16:15). Rywale w samej końcówce mieli już dwa punkty przewagi (23:21), ale wówczas ponownie w pole zagrywki wszedł Lorenc. Jeden as i kolejne piłki, których goście nie potrafili skończyć, dały nam prowadzenie w meczu.

Adam Lorenc i Mateusz Zawalski stawiają wysoki blok

W drugiej odsłonie było łatwiej. Szybko objęliśmy kilkupunktowe prowadzenie. Co prawda jaworzynianie wygrywali 19:17, jednak ostatnie piłki były już popisem wrześnian. Przywileju zakończenia partii dostąpił energetyczny w tym okresie i niezwykle skuteczny Mateusz Jóźwik.

Długo wydawało się, że trzeci set będzie ostatnim. APP Krispol prowadził 13:9 i 16:12. Niestety, przestój w końcówce pozwoliły gościom zdobyć kontaktową partię.

Adam Lorenc w ataku z lewego skrzydła

Czwarty set ponownie był polem zaciętej walki. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. MCKiS wygrywał 19:17, ale od tego moment to goście całkowicie stanęli. Blok Mateusza Zawalskiego dał nam pierwszego setbola, przy drugim atakiem z krótkiej ten sam zawodnik zakończył mecz.

Wojciech Kaźmierczak zbierał siły na końcówkę ligi

MVP został wybrany Wojciech Kaźmierczak, który w obecnym sezonie dopiero czwarty mecz rozpoczynał w wyjściowym składzie. Trzy zdobyte punkty przesunęły nasz zespół na piąte miejsce. Za tydzień pomarańczowi zagrają w Głogowie z miejscowym Chrobrym, który jest w podbramkowej sytuacji.

APP Krispol – MCKiS Jaworzono 3:1 (23, 21, -20, 21)

I set: 0:4, 4:8, 9:12, 15:16, 18:20, 25:23

II set: 4:2, 8:5, 12:9, 16:14, 20:19, 25:21

III set:3:4, 7:8, 12:9, 16:12, 19:20, 20:25

IV set: 1:4, 7:8, 12:10, 15:16, 20:18, 25:21

APP Krispol: Krawiecki, Lorenc, Zawalski, Kaźmierczak, Jóźwik, Kalinowski, Dzierżyński (libero) oraz Biesek, Linda, Frankowski, Ligocki (libero)