Koledzy z boiska zorganizowali aukcję dla ratowania życia Darka

Pomagamy 18:38 20-09-20190 0

Kolejna akcja pomocy dla Darka Mikołajczyka z Pyzdr. Tym razem, aby pomóc możesz dołączyć do aukcji.

Zasady grupy są bardzo proste. Można pomóc na dwa sposoby. Pierwszy - jeśli chcesz podarować prezent wysyłasz wiadomość do administratorów przez komunikator dostępny na Facebooku, w której umieszczasz opis przedmiotu lub usługi, podajesz cenę minimalną i określasz warunki przekazania. Trzeba do tego dołączyć zdjęcie. My zamieszczamy przedmiot na stronie grupy i każdy może zadeklarować wpłatę na konto fundacji, aby pomóc Darkowi. Ustalamy w każdym poście do kiedy można deklarować wpłaty (zamiennie można to nazwać licytacją) i kto do chwili zakończenia licytacji zadeklaruje najwyższą wpłatę otrzyma wiadomość o wygranej i musi w ciągu doby przesłać do jednego z administratorów dowód wpłaty. My wtedy informujemy osobę, która przekazała prezent o tym, że może ze zwycięzcą dokończyć procedurę i przekazać przedmiot lub usługę. Drugi sposób - wygrywasz licytację danego przedmiotu, wpłacasz zadeklarowaną kwotę i cieszysz się z prezentu. Co ważne - administratorzy nie muszą być w posiadaniu żadnego z prezentów dla wpłacających. My tylko przekazujemy informacje i pilnujemy porządku na grupie.

Wszystko opiera się na wzajemnym zaufaniu. Grupę założyli przyjaciele Darka z boiska, czyli piłkarze ręczni. Ci sami, którzy w styczniu 2018 współorganizowali turniej charytatywny. Administratorami są Rafał Budziński z Pyzdr i Jakub Pera z Kołaczkowa. 

Więcej informacji TUTAJ

Od lewej: poseł Bartosz Józwiak, burmistrz Pyzdr Przemysław Dębski, Dariusz Mikołajczyk i Jakub Pera

- Grupę założyłem o 6 rano, a o 18- tej, czyli po 12 godzinach już ponad 700 osób dołączyło do akcji. Aukcje to nie jest jedyna rzecz jaką planujemy. Bez grania w ręczną się to nie odbędzie, więc pewnie szykuje się turniej - zapowiada Jakub Pera.

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

18:38 20-09-2019