Kojące melodie Teofila z Katowic i inne jesienne inspiracje w Pracowni Mozaica

Nastrojowy koncert w ludowym klimacie, spotkanie z nutą egzotyki w tle i warsztaty pozwalające lepiej poznać siebie – to październikowy rozkład jazdy Pracowni Mozaica.

kultura 19:52 06-10-20201 0

Jesienne wydarzenia we wrzesińskiej pracowni arteterapii rozpocznie koncert Teofila Pawłowskiego i jego zespołu weselnego. Młody akordeonista z Katowic od blisko 7 lat gra muzykę inspirowaną kulturą ludową. Wraz z wokalistką Dagną Tańską i wiolonczelistką Ewą Szymczak tworzy energetyczną grupę, która miksuje tradycyjne rytmy z nowoczesnością.

We Wrześni zespół zaprezentuje nastrojowe i kojące melodie, jak zapowiadają „bez tańców i harców, za to idealne do zatopienia się pod ciepłym kocem”.

Koncert już w piątek 9 października o 19.00. To ostatnia szansa na zakup biletów (30 zł). Organizatorzy zapraszają również opiekunów z dziećmi. Dla najmłodszych przewidziano zniżki.

Bilety można zarezerwować piszą wiadomość na facebookowym profilu Mozaica Pracownia lub dzwoniąc pod numer 661 190 784.

W pracowni rozpoczęły się już zajęcia z pilatesu. W sobotę 17 października organizowany jest pierwszy trening na trickboadach, czyli deskach umieszczonych na wałkach doskonałych do ćwiczenia równowagi i koordynacji. Poprowadzi je Jadwiga Jędrzejewska. Będzie to kontynuacja letniego otwartego cyklu treningów organizowanych nad zalewem Lipówka. Koszt uczestnictwa to 10 zł. Więcej informacji: TUTAJ.

Wraca też cykl podróżniczy „Spotkania ze Światem”. 24 października o 19.00 Natalia Kitamura, wrześnianka mieszkająca na stałe w Japonii opowie o Kraju Kwitnącej Wiśni. Cykl jest otwarty zarówno dla uczestników, jak i gości.

- Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które zechciałaby podzielić się swoimi doświadczeniami z wypraw i podróży - zachęca Agnieszka Sypniewska, instruktorka pilatesu i arteterapii, prowadząca Pracownię Mozaica.

To nie wszystko. W planach są także warsztaty teatralne, bębniarskie i artystyczne. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

19:52 06-10-2020