Kobieta na czele wrzesińskiego Volkswagena. To pierwsza dyrektorka zakładu w historii koncernu

Od 1 października zakład Volkswagena we Wrześni ma nowego szefa, a właściwie szefową. Dotychczasowego dyrektora RalfaNitzschke zastąpiła Christiane Engel.

gospodarka 10:27 03-10-20180 16

To historyczna zmiana, ponieważ po raz pierwszy w dziejach niemieckiego koncernu kobieta objęła funkcję dyrektora zakładu. C. Engel do niedawna była kierownikiem organizacji pracy i inżynierii przemysłowej w marce Volkswagen Samochody Użytkowe. Z kolei R. Nitzschke, który w dużej mierze przyczynił się do udanej budowy wrzesińskiego zakładu, będzie teraz kierował strategicznym projektem „Kooperacje dla Volkswagen Poznań”.

– Dzięki tej zmianie również na zewnątrz stanie się widoczne, że stawiamy na różnorodność oraz know-how kobiet i że szczególnie w obszarach technicznych wspieramy ich zaangażowanie. Volkswagen jest atrakcyjnym pracodawcą również i przede wszystkim dla wykwalifikowanych kobiet – mówi Thomas Edig, członek zarządu ds. personalnych w Volkswagen Samochody Użytkowe.

Christiane Engel jest już drugą kobietą zajmującą wysokie stanowisko kierownicze w spółce, obok Jolanty Musielak, członka zarządu ds. personalnych VW Poznań. Tym samym odsetek kobiet w wyższej kadrze menedżerskiej wzrósł i wynosi obecnie 28%.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

10:27 03-10-2018