Klątwa przełamana. Wrześnianie zdobyli krainę białego niedźwiedzia

Pomarańczowi zakończyli serię pięciu kolejnych porażek w Suwałkach. We wtorkowy wieczór siatkarze Mariana Kardasa  pokazując pazur ograli faworyzowany Ślepsk 3:1.

siatkówka 21:00 19-02-20191 2

W pierwszym secie gra długo toczyła się według schematu punkt za punkt. W połowie partii prowadziliśmy nawet trzema piłkami po bloku Tomasza Narowskiego (12:9), a samej końcówce dwoma (21:19). Ostatecznie doszło jednak do gry na przewagi. Gospodarze mieli dwa setbole, ale to pomarańczowi mogli ucieszyć się z prowadzenia w meczu.

Po asie Cezarego Sapińskiego gospodarze szybko objęli trzypunktowe prowadzenie na początku drugiej odsłony. Tę przewagę Ślepsk utrzymał do wyniku 10:7, ale od tego momentu nastąpił koncert gry ludzi Kardasa. Na pierwsze prowadzenie 12:11 wyprowadził nas Mateusz Zawalski. Po asie naszego środkowego wygrywaliśmy 15:12, a gdy trzy kolejne punkty zdobył Damian Wierzbicki (19:13) set praktycznie został rozstrzygnięty.

Postawieni pod ścianą gospodarze rzucili się na pomarańczowych w trzeciej partii. Szybko objęli pięciopunktowe prowadzenie i potrafili je długo utrzymać. W końcówce udało się nam zbliżyć na dwie piłki, ale partii nie udało się już wyrwać.

Set czwarty zaczął się dla nas bardzo dobrze. Mądre wybloki pozwalały na kontry i po jednej z nich w wykonaniu Wierzbickiego prowadziliśmy już 8:4. Chwilę później nasz atakujący wyprowadził pomarańczowych na jeszcze wyższe prowadzenie (11:6). Gdy Zawalski skończył piłkę na 22:15 stało się jasne, że krispolowcy wrócą do Wrześni z kompletem punktów. Mecz atakiem zakończył niezwykle skuteczny we wtorek Mateusz Jóźwik (63 proc.), a nasi siatkarze awansowali na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

APP Krispol ograł zespół, który wyraźnie mu nie leżał. Dotąd na 11 pojedynków wrześnianie triumfowali zaledwie w dwóch. W Suwałkach przegrali dotąd wszystko, w tym aż cztery mecze po tajbrekach. Karta się odwróciła. W odpowiednim momencie.

I liga: Ślepsk Suwałki – APP Krispol 1:3 (26, 17, -22, 16)

I set: 4:3, 7:8, 9:12, 15:16, 19:20, 25:24, 26:28

II set: 4:1, 8:6, 11:12, 13:16, 14:20, 17:25

III set: 4:1, 8:3, 12:8, 16:12, 20:16, 25:22

IV set: 2:4, 4:8, 7:12, 10:16, 15:20, 16:25

APP Krispol: Lipiński, Wierzbicki (24), Frankowski (9), Jóźwik (17), Zawalski (10), Narowski (6) i Kuś (libero) oraz Lorenc, Kaźmierczak, Berwald

21:00 19-02-2019