Kładka pieszo-rowerowa nad drogą krajową nr 92 jednak powstanie

Wydawało się, że to już nie nastąpi - a jednak stało się inaczej. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu wreszcie rozstrzygnęła przetarg na budowę kładki pieszo-rowerowej nad drogą krajową nr 92 w Nekli.

samorząd 13:20 27-12-20180 10

Przypomnijmy, że przetarg na oczekiwaną od ponad 10 lat inwestycję został ogłoszony 14 maja br. Oferty można było składać przez kolejne trzy tygodnie. 7 czerwca nastąpiło ich otwarcie. Pojawiły się trzy propozycje. Najtańszą złożyła firma Mosty Poznań (3,198 mln zł). 

Nieco drożej swoje usługi wyceniło konsorcjum firm Gotowski - Budownictwo Komunikacyjne i Przemysłowe oraz Zakład Robót Mostowych Kormost (3,559 mln zł). Trzecia z propozycji znacząco różniła się od dwóch poprzednich. Złożył ją Strabag, który zaoferował wykonanie wszystkich niezbędnych prac za 8,882 mln zł.

Okazało się jednak, że GDDKiA na inwestycję ma zaplanowane jedynie 2,851 mln zł. To oznaczało, że brakuje 350 tys. zł. Przez prawie pół roku przetarg pozostawał nierozstrzygnięty i można było mieć wątpliwości, czy inwestycja dojdzie do skutku. Okazało się jednak że dodatkowe pieniądze się znalazły. 

- Przetarg został rozstrzygnięty. Wykonawcą będzie firma Mosty Poznań. Termin realizacji to 400 dni od dnia podpisania umowy - informuje Alina Cieślak, rzecznik poznańskiej GDDKiA. Umowa została podpisana w środę 12 grudnia. Oznacza to, że inwestycja powinna zakończyć się do 16 stycznia 2020 r.

Ścieżka pieszo-rowerowa powstanie między ul. Poznańską (przy dawnej gorzelni) a ul. Lipową. Początek starań o wykonanie tej inwestycji nastąpił w 2008 r., kiedy burmistrzem był jeszcze Roman Grychowski. W kolejnych latach działał też Karol Balicki. O konkretnie rozwiązania mocno upominali się przez lata zwłaszcza mieszańcy ul. Lipowej.

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

13:20 27-12-2018