Kilka pokoleń harcerzy modliło się w intencji tych, co na wiecznej warcie

Już tradycyjnie w pierwszą sobotę listopada została odprawiona msza święta w intencji zmarłych druhen i druhów z Hufca ZHP „Wrzos” Września.

społeczeństwo 14:11 03-11-20180 8

Msza odbyła się w sobotę 3 listopada w kościele pw. Św. Ducha we Wrześni. Wspólnie prowadził ją duet młodych i lubianych duchownych – ksiądz Marcin Winkiel i ksiądz Bartosz Golnik.

– Istotą harcerstwa jest służba, a służba dla drugich jest braniem na siebie jarzma i doskonaleniem swojego charakteru. To nie jest łatwe, lekkie i przyjemne. Ale kiedy służymy, wzrastamy i zbliżamy się do Boga – mówił w kazaniu ks. Golnik.

Nabożeństwo uświetniły występy harcerskiego chóru prowadzonego przez hm. Karolinę Wachowiak. Po mszy wszyscy uczestnicy utworzyli zwyczajowy krąg radości i przyjaźni, w którym przekazali sobie „iskrę”, czyli uściski dłoni.

Dodajmy, że tradycję harcerskich mszy wprowadził Krąg Seniorów i Starszyzny Harcerskiej „Wiarusy” we Wrześni, któremu przewodzi hm. Anna Paluszak.

– To właśnie dzięki tym druhnom i druhom, którzy już odeszli, mamy dzisiaj tak żywe tradycje harcerskie we Wrześni, to dzięki nim mamy tylu harcerzy, instruktorów i seniorów. Nie możemy o tym zapomnieć – zaznacza A. Paluszak. 

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

14:11 03-11-2018