Kierowcy szaleją na nowych drogach. Czy powinny pojawić się na nich progi zwalniające? Zagłosuj!

Na miłosławskim „biedaczkowie” zakończył się pierwszy etap remontu dróg. Niestety wielu kierowców jeździ nimi zbyt szybko.

samorząd 15:40 07-06-20180 8

Przypomnijmy, że w ramach prac kostką brukową wyłożonych zostało pięć ulic: Legionów, Strajków Szkolnych, Dzieci Miłosławskich, Powstańców Wielkopolskich i Żołnierzy Września.

Ul. Dzieci Miłosławskich

Na ul. Niepodległości (od ul. Krętej) do 11 Listopada został wylany asfalt. Wcześniej była tam kostka granitowa. Kierowcy nie mogli więc rozwijać tam zbyt dużych prędkości. Teraz to się zmieniło. Kierowcy jeżdżą na wyremontowanym odcinku zbyt szybko. Podobna sytuacja jest na ulicy Dzieci Miłosławskich, która jeszcze do niedawna była drogą gruntową.

– Odcinki tych dwóch dróg są długie i proste, kierowcy więc wielokrotnie przekraczają prędkość. Nie jest bezpiecznie – stwierdzają mieszkańcy „biedaczkowa”.

Miejscowy radny Dawid Strzelczyk przyznaje im rację. Mówi, że już kilka miesięcy temu przewidział taką sytuację dlatego wnioskował, aby w tegorocznym budżecie zabezpieczyć środki na budowę progów zwalniających.

– Chcę aby dwa progi zamontowano na ulicy Niepodległości, a kolejne dwa na ulicy Dzieci Miłosławskich. Chcemy zamontować też dwa progi na ul. Jabłoniowej w Orzechowie, bo mieszkańcy również się tam skarżą na kierowców – informuje.

Ul. Jabłoniowa w Orzechowie Fot. Google Maps.

Sprawa ich montażu była omawiana na jednej z ostatnich komisji. Póki co, nie podjęto decyzji jakiego rodzaju garby powinny zostać zamontowane na „biedaczkowie” i w Orzechowie. Pojawił się pomysł, aby na ul. Niepodległości zamontować tzw. progi wyspowe z przejściem dla pieszych.

Poniżej przedstawiamy Państwu cztery zdjęcia progów, które znajdują się na wrzesińskich ulicach. Które z nich powinny zostać zamontowane na  „biedaczkowie”, a które na ulicy Jabłoniowej? Wyniki ankiety przedstawimy radnym oraz burmistrzowi Zbigniewowi Skikiewiczowi.

Próg zwalniający z gumy (zdjęcie nr 1)
Próg zwalniający z asfaltu bez przejścia dla pieszych (zdjęcie nr 2)
Progi zwalniające wyspowe (zdjęcie nr 3)
Próg z przejściem dla pieszych (zdjęcie nr 4)

Ankieta

Jakie progi zwalniające powinny pojawić się na ul. Niepodległości w Miłosławiu?

Ankieta

Jakie progi zwalniające powinny pojawić się na ul. Dzieci Miłosławskich w Miłosławiu?

Ankieta

Jakie progi zwalniające powinny pojawić się na ul. Jabłoniowej w Orzechowie?

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

15:40 07-06-20180 8