Kierowca miał ponad dwa promile alkoholu. Zatrzymał go policjant po służbie

Funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego z Wrześni wracając do domu po służbie zatrzymał kierującego, który prowadził mercedesa pod wpływem alkoholu.

na sygnale 11:28 03-01-20190 4

Do zdarzenia doszło 1 stycznia. Mundurowy, który wracał swoim samochodem do domu na drodze wojewódzkiej w Wygodzie zwrócił uwagę na mercedesa, którego kierowca wykonywał nieskoordynowane manewry.

Ankieta

Czy wsiadasz do samochodu po wypiciu chociaż 1 piwa?

– Styl jazdy tego pojazdu, czyli odbijanie się od krawędzi do krawędzi drogi wskazywał, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Policjant postanowił zatrzymać ten samochód, jednak biorąc pod uwagę, że kierowca mercedesa nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy, było to bardzo trudne. Dopiero po skręceniu do Krzywej Góry funkcjonariuszowi udało się zakończyć jazdę potencjalnego zagrożenia na drodze – mówi Adam Wojciński, rzecznik wrzesińskiej policji.

Na miejsce skierowani zostali policjanci, którzy sprawdzili trzeźwość 41-letniego mieszkańca gminy Pyzdry. Okazało się, że kierował mercedesem mając ponad 2 promile alkoholu we krwi. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości, 41-latek odpowie teraz przed sądem. Według obowiązujących przepisów grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Ankieta

Czy zdarzyło Ci się podróżować z kierowcą, który był po spożyciu alkoholu?

Przypomnijmy, że inny policjant z wrzesińskiej komendy nie tak dawno, bo 12 grudnia w Zagórowie również wykazał się po służbie. Funkcjonariusz zauważył samochód, który poruszał się całą szerokością jezdni. Postanowił zatrzymać kierowcę, który swym zachowaniem stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Wezwał też na pomoc mundurowych z zagórowskiego posterunku. 

Okazało się, że kierujący autem 30-latek był trzeźwy. Posiadał przy sobie ponad 5 gramów marihuany. Narkotyki zabezpieczono, a mężczyznę zatrzymano w policyjnym areszcie.

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

11:28 03-01-2019