Kiedy naprawione zostaną usterki po budowie kanalizacji w Borzykowie?

Prostowanie chodników w Borzykowie po budowie kanalizacji sanitarnej trwa zaskakująco długo. Mieszkańcy są coraz bardziej zirytowani, ponieważ borzykowskim trotuarom nie przywrócono pierwotnego stanu.

samorząd 19:35 11-11-20203 0

Przykładem jest kałużysko przy świetlicy wiejskiej. Zabytkowe centrum Borzykowa (vide zdjęcie) wygląda teraz fatalnie. Naprawy usterek od kilku miesięcy domaga się radna Bogumiła Wietrzyńska-Stramczewska (Kukiz’15), na razie bezskutecznie.

26 października odbyła się kolejna wizja lokalna z udziałem przedstawicieli Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich i Urzędu Gminy w Kołaczkowie oraz radnych Stramczewskiej i Ewy Zgolińskiej z Borzykowa. Stworzono kolejny protokół.

– To drogi wojewódzkie dały pozwolenie na zajęcie pasa drogowego i drogi wojewódzkie ten pas drogowy odbierały i w czasie odbioru nie miały żadnych zastrzeżeń. Dlatego teraz WZDW będą zabiegać u wykonawcy kanalizacji o to, żeby te usterki naprawił – poinformowała wójt Teresa Waszak na wspólnym posiedzeniu komisji, które odbyło się 2 listopada.

– Na litość boską, przecież po tych chodnikach chodzą i przewracają się nasi mieszkańcy i podatnicy. Przecież gmina Kołaczkowo była inwestorem i ma gwarancję, a więc i z tego można skorzystać. A więc mam prośbę do pani wójt o zajęcie się tą sprawą – odpowiadała radna Bogumiła Wietrzyńska-Stramczewska.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

19:35 11-11-2020