Kasztanową zabawę czas zacząć. Zapraszamy do udziału w naszym konkursie!

Już są! Małe, brązowe, błyszczące, ukryte pod szeleszczącymi liśćmi - kasztany, uroczy symbol jesieni. Zapraszamy małych i dużych czytelników do ich zbierania i twórczego wykorzystania. Zdjęcia swoich prac możecie przesłać na nasz konkurs.

aktualności 12:11 14-09-2018 0

Na zwycięzców czeka 5 wejściówek do lunaparku, który od 20 września będzie gościł we Wrześni (na placu przy Tesco). 

Kasztany mają piękny, intensywny kolor, są miłe w dotyku, mają subtelny zapach. Możliwości zabawy i wykorzystania ich jest bez liku.

Dla kilkumiesięcznych maluszków, które intensywnie poznają świat, fascynujące może okazać się już same przyglądanie się kasztanom czy przekładanie ich z jednej rączki do drugiej. Duże zaciekawienie może wywołać obserwacja toczącego się kasztana po podłodze lub jego lot z krzesełka na podłogę. Cudownym doświadczeniem dla dziecka może być też bliski kontakt jego ciała z dużą ilością kasztanów np. wsypanych do miski lub wanienki (świetnie do tego typu zabaw sprawdzają się duże, a płytkie pojemniki na pościel).

Starszym dzieciom wiele radości może sprawić robienie stempelków z kasztanów (kasztana moczymy w farbie lub malujemy pędzelkiem, a następnie stemplujemy!) oraz prostych instrumentów muzycznych (puszki po mleku modyfikowanym lub po kawie nadają się do tego celu idealnie).

Już sama wyprawa po jesienne skarby może być niezwykle ekscytująca i rozwojowa. Przeczesywanie trawnika w poszukiwaniu kasztanów wymaga dużego skupienia, cierpliwości, uważności oraz spostrzegawczości.

Zatem sezon na kasztany ukryte w każdej kieszeni i w każdym zakamarku mieszkania czas zacząć.

Tekst: Emilia Wojciechowska/ Zdjęcia: Aleksandra Śliwczyńska-Kupidura

Serdecznie zapraszamy do udziały w naszym kasztanowym konkursie. Poniżej szczegółowy regulamin i zasady.

KONKURS FOTOGRAFICZNY DLA KREATYWNYCH "WEJŚCIÓWKI ZA KASZTANY” - ZASADY:

 ▪ W konkursie mogą wziąć udział wszyscy w wieku od 0-100 lat.

▪ Każdy uczestnik może zgłosić do trzech zdjęć, samodzielnie wykonanych prac przy użyciu kasztanów, żołędzi lub innych skarbów jesieni.

▪ Zdjęcia proszę wysyłać na mejla kasztany@wrzesnia.info.pl, naszego Facebooka lub pocztą tradycyjną, ewentualnie można dostarczyć osobiście do siedziby „Wiadomości Wrzesińskich” na ul. Harcerską 19 we Wrześni od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.

▪ Zgłoszenia będą przyjmowane od 14 do 20 września br. do godziny 12.00.

▪ Do oceny prac konkursowych zostanie powołane specjalne Jury. Wybierze ono 5 zdjęć, które zostaną nagrodzone.

▪ Na laureatów czeka 5 wejściówek do lunaparku!

▪ Wyniki konkursu oraz zwycięskie prace przedstawimy 21 września br. na łamach tygodnika „Wiadomości Wrzesińskie” w Magazynie oraz na portalu www.wrzesnia.info.pl

 KONKURS FOTOGRAFICZNY DLA KREATYWNYCH PT. „WEJŚCIÓWKI ZA KASZTANY” - REGULAMIN.

1. Organizatorem konkursu jest: Waldemar Śliwczyński, Wydawnictwo Kropka Śliwczyńscy, ul. Harcerska 19; 62-300 Września, NIP 789-000-28-34 jako „Wiadomości Wrzesińskie”.

2. Temat konkursu: „Wejściówki za kasztany” - konkurs fotograficzny inspirowany jesienią.

3. Czas trwania konkursu: od 14 do 20 września 2018 r.

4. Cele konkursu:

• rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej dzieci i także ich rodziców.

• uwrażliwienie fotografujących na otaczające nas środowisko w kontekście zmieniających się pór roku.

5. Konkurs jest skierowany do wszystkich w wieku od 0 do 100 lat.

6. Każdy Uczestnik może zgłosić do trzech, samodzielnie wykonanych zdjęć.

7. Zgłoszenia będę przyjmowane od 14 do 20 września do godziny 12.00 br. Prace dostarczone po terminie nie będą podlegały ocenie.

8. Prace należy wysyłać na mejla kasztany@wrzesnia.info.pl, naszego Facebooka lub składać osobiście w siedzibie „Wiadomości Wrzesińskich” od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 lub za pośrednictwem poczty na adres: ul. Harcerska 19, 62-300 Września, wtedy na kopercie należy umieścić dopisek: KONKURS FOTOGRAFICZNY „Wejściówki za kasztany”.

Pracę należy opisać na odwrocie wg poniższego wzoru:

• imię

• miejscowość

• dane kontaktowe: mejl, nr telefonu,

• W przypadku osób niepełnoletnich zgoda rodzica/opiekuna na udział dziecka w konkursie fotograficznym pt. „Wejściówki za kasztany ” organizowanym przez „Wiadomości Wrzesińskie”.

8. Do oceny prac konkursowych zostanie powołane przez Organizatora specjalne Jury. Wybierze ono 5 zdjęć, które zostaną nagrodzone. Decyzja Jury jest ostateczna i nieodwołalna.

9. Laureaci konkursu otrzymają w terminie wskazanym przez Organizatora w dniu ogłoszenia wyników.

10. Jury ma prawo do wytypowania dodatkowych wyróżnień.

11. Wyniki konkursu oraz zwycięskie prace zostaną przedstawione 21 września br. na łamach tygodnika „Wiadomości Wrzesińskie” w Magazynie WW, na portalu www.wrzesnia.info.pl oraz na profilu „WW” na Facebooku.

12. Wyróżnione osoby zostaną poinformowane o tym fakcie mejlowo.

13. Przekazując pracę na konkurs Uczestnik wraz z rodzicem/opiekunem akceptuje niniejszy regulamin oraz wyraża zgodę na publikację pracy konkursowej na łamach tygodnika „Wiadomości Wrzesińskie”, na portalu www.wrzesnia.info.pl oraz na profilu „WW” na Facebooku.

14. Organizator zastrzega sobie prawo do:

• zmian niniejszego regulaminu,

• odstąpienia od organizowania konkursu bez konieczności podawania przyczyny.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

12:11 14-09-2018 0