Kasztanowa pomoc pyzdrzan dla małej Alicji Bartkowiak

Mieszkańcy gminy Pyzdry zbierają kasztany, aby pomóc w dalszym leczeniu i rehabilitacji 3-letniej Alicji Bartkowiak. 

społeczeństwo 15:45 09-10-20201 2

Alicja to drobna dziewczynka, która urodziła się jako wcześniak z wadą genetyczną. Dziewczynka to rodowita pyzdrzanka, która obecnie wraz rodzicami mieszka we Wrześni. W swoim krótkim życiu dużo czasu spędziła w szpitalach, przeszła trzy skomplikowane operacje. Dziewczynka nadal nie raczkuje, nie stoi, nie chodzi i nie mówi, biodro jest w gorszym stanie, a nocne bezdechy nie ustąpiły. Alicja wymaga stałej i intensywnej rehabilitacji z fizjoterapeutą i osteopatą oraz terapii z logopedą, neurologopedą i pedagogiem. 

Dotychczas dzięki wsparciu zakupiono urządzenie wielofunkcyjne do samodzielnego przemieszczania się w domu. W planach jest zakup nowy pionizatora, gorsetu lub kamizelki ortopedycznej oraz przenośnego pulsoksymetru do mierzenia parametrów życiowych podczas snu w podróży.

Po raz kolejny w pomoc Alicji zaangażowała się lokalna społeczność. Tym razem zbierane są kasztany przez uczniów szkół w Pyzdrach, Lisewie, Górnych Grądach i Wrąbczynkowskich Holendrach, harcerze i członkinie Koła Gospodyń Wiejskich. Zbiórka potrwa do 14 października. Koordynatorką akcji jest Danuta Matysiak-Pietras.

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

15:45 09-10-2020