Karolek potrzebuje wsparcia. Kosztowna rehabilitacja to dla niego jedyna szansa na lepsze życie

Trwa zbiórka dla 2-letniego Karolka Łopatki z Wrześni. Chłopiec od urodzenia ma poważne problemy zdrowotne. Jego stan poprawił się dzięki turnusom rehabilitacyjnym. Niestety, są one bardzo kosztowne.

Pomagamy 14:23 02-10-20200 0

Karolek urodził się 14 września 2018 roku. Krótko po porodzie pojawiły się u niego problemy z obniżonym napięciem mięśniowym i wiotkością tchawicy. Chłopiec nie mógł samodzielnie jeść. Koniecznością było dokarmianie przez sondę żołądkową. Stwierdzono u niego także obustronny niedosłuch, zez i oczopląs oraz asymetrię i zmiany w mózgu.

Pomimo licznych badań nie udało się zdiagnozować Karolka. Nie wiadomo co spowodowało jego chorobę. 

Mimo tego wysiłki lekarzy, terapeutów i rehabilitantów przyniosły efekty. Karolek w wieku 18 miesięcy zaczął samodzielnie siedzieć, a kilka miesięcy później poruszać się czworakach.

Najwięcej dają regularne turnusy rehabilitacyjne. Problemem dla rodziny jest jednak ich koszt. Za jeden turnus trwający średnio dwa tygodnie rodzice muszą zapłacić około 5 tys. zł.

- Widok Karolka podejmującego próby chodu na krótkie dystanse podtrzymuje naszą nadzieję na powrót do zdrowia. Karolek ma jednak w dalszym ciągu problemy z mówieniem. Gaworzenie sprawia mu ogromny trud. Nasz synek jest już po kilku turnusach rehabilitacyjnych, po których widać znaczną poprawę rozwoju. Coraz częściej udaje mu się wymówić słyszalne dźwięki „a” oraz „i”. Udaje mu się już naśladować gesty i proste czynności. Potrafi także dłużej skupiać uwagę na różnych przedmiotach. Każdy postęp wywołuje w naszych sercach niezmierną radość. Chcielibyśmy, aby nasz syn rozwijał się jak najlepiej i miał wspaniałe, beztroskie dzieciństwo – mówią rodzice i proszą o pomoc w zebraniu środków na dalszą rehabilitację dziecka.

Wspomóc Karolka można TUTAJ

Każda nawet mała wpłata to dla chłopca szansa na lepsze życie.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

14:23 02-10-2020