Karol Balicki powalczy o trzecią kadencję. Czy doczeka się kontrkandydata?

Obecny włodarz gminy Nekla będzie ubiegać się o ponowny wybór na stanowisko burmistrza.

społeczeństwo 11:19 27-08-2018 133

W ubiegłym tygodniu w Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Koninie zarejestrowany został KWW Karola Balickiego. Tym samym potwierdziło się wiele pogłosek mówiących o ponownym starcie w wyborach obecnego burmistrza.

Jest jeszcze dużo do zrobienia. Mam nadal zapał i chęć, aby to robić - argumentuje Balicki.

Wśród wstępnych założeń programowych znajduje się "kontynuacja modernizacji i budowy nowej, szerokorozumianej infrastruktury publicznej mająca na celu polepszenie warunków mieszkania dla naszych mieszkańców".

Prawdopodobnie na początku września poznamy komplet kandydatów startujących z komitetu Balickiego. Wiadomo jednak, że wśród nich będzie większość radnych wchodzących w skład obecnej rady miejskiej. Na listach pojawią się też jednak nowe osoby.

Nieoficjalnie wiemy, że do wyborów z komitetu Balickiego nie przystąpi Czesław Kozielski. Przewodniczący rady miejskiej w trwającej kadencji spróbuje swoich sił w wyborach do rady powiatu.

Wśród potencjalnych konkurentów Karola Balickiego wymieniano wrzesińskiego przedsiębiorcę w branży budowlanej, Roberta Madalińskiego. Sam zainteresowany jednak poinformował, że nie stanie do wyborczej walki z obecnym włodarzem.

Wykluczam swój start na burmistrza Nekli. Jako wiceprezes Porozumienia Jarosława Gowina na okręg 37 mam bardzo dużo pracy w kampanii wyborczej - poinformował Madaliński.

KWW Karola Balickiego (z pełnomocnikiem Tadeuszem Frąckowiakiem) nie jest jedynym komitetem zgłoszonym z obszaru gminy Nekla. 

Delegatura KBW w Koninie zarejestrowała także inne komitety:

- KWW Razem dla Gminy (pełnomocnik - Łukasz Grzeszczyk), 

- KWW Nasza Gmina Nekla (pełnomocnik - Katarzyna Stecko), 

- KWW Inicjatywa Mieszkańców (pełnomocnik - Małgorzata Mirecka

- KWW Eugeniusz Kiczka (pełnomocnik - Ilona Elżbieta Kubiak).

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

11:19 27-08-2018 133