Karatecy WKK z medalami ze Świecia

Bardzo dobrze podczas turnieju karate olimpijskiego w Świeciu zaprezentowali się zawodnicy Wrzesińskiego Klubu Karate. Wrześnianie z zawodów wrócili z pięcioma medalami.

sporty walki 07:26 02-10-20200 0

VIII turniej Yamabushi Cup rozegrano w dniu 26 września w Świeciu. Były to pierwsze od siedmiu miesięcy zawody karate olimpijskiego WKF. Do rywalizacji przystąpiło 241 zawodników z 24 klubów.

Spośród reprezentantów WKK rewelacyjny start zaliczył Karol Kostrzewa, który najpierw zdobył złoty medal w kata indywidualnym kadetów, a w dalszej części zawodów nie miał sobie równych w kumite indywidualnym chłopców 14-15 lat -70 kg. 

Kolejny ze złotych medali zdobył Igor Piaskowski startując w kumite indywidualnym chłopców 14-15 +70 kg. Do dorobku medalowego WKK brązowy krążek dorzuciła także Patrycja Błaszak startując w kata indywidualnym dziewcząt żółte pasy 10-11 lat oraz Mikołaj Siepielski w kumite indywidualnym chłopców 14-15 lat +70 kg.

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się także w kata indywidualnym żółte pasy chłopcy 10-11 lat Dominik Rusinek, który po dwóch wygranych pojedynkach przegrał walkę o brąz zajmując ostatecznie 5. miejsce.

W kumite indywidualnym dziewcząt 10-11 lat +35 kg Nadia Piaskowska po wygraniu pierwszej walki nie przedostała się do repasaży. Debiutujący w kumite indywidualnym chłopców 10-11 lat +40 kg Dominik Rusinek przegrał już w pierwszej walce z późniejszym finalistą tej konkurencji. Ostatecznie reprezentanci WKK zajęli 11. miejsce w klasyfikacji medalowej.

- Podczas zawodów wypadliśmy rewelacyjnie przywożąc 3 złote medale. Ogromnym sukcesem jest zdobycie złotego medalu przez Karola Kostrzewę w kumite, który w drodze do zwycięstwa pokonał trzech zawodników z wiodącego klubu kumite z Łodzi. Widać, że możemy nawiązać walkę z najlepszymi i to cieszy. Podziękowania za owocną pracę należą się dla trenerów i instruktorów współpracujących: Waldemar Nogalskiego, Maurycego Wawrzyniaka i Mateusza Zarzeckiego przedstawiał trener WKK Arkadiusz Borowicz.

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

07:26 02-10-2020