Karatecy WKK przygotowują się do nowego sezonu

Wraz z zaprzyjaźnionymi klubami w dniach 20-26 stycznia zawodnicy Wrzesińskiego Klub Karate uczestniczyli w zimowym obozie w Wągrowcu. Było to połączenie obozów klubowych z obozem kadry Wielkopolski.

sporty walki 19:40 12-02-20190 0

Pod okiem Arkadiusza Borowicza (4 DAN) i Maurycego Wawrzyniaka (6 DAN) młodzi karatecy doskonalili kata i kumite na najwyższym poziomie, z podziałem na grupy zaawansowania. Oprócz wykonywanej pracy uczestnicy obozu mieli także czas na wypoczynek i integrację. Korzystali codziennie z basenu, kręgielni i lodowiska.

Dzięki udanym startom w zawodach rankingowych w 2018 roku czterech karateków WKK wywalczyło sobie miejsce w kadrze Wielkopolski. Klaudiusz Bandulik okazał się najlepszy w kumite jako junior młodszy. Karol Kostrzewa zajął trzecie miejsce zarówno w kata jak i kumite młodzików. Igor Piaskowski, który w WKK trenuje od niedawna okazał się bardzo miłym zaskoczeniem. W kumite młodzików uplasował się na czwartym miejscu. Do kadry, zajmując siódme miejsce w rankingu kumite młodzików, wejdzie także Mikołaj Siepielski.

- Obóz był jednym z kilku szkoleń zimowych naszego klubu. Treningi połączone były z zabawą i integracją między klubami. Jako jedyny klub we Wrześni i okolicy posiadamy wszystkie licencje i dajemy zawodnikom możliwość uczestniczenia w szkoleniach kadry w karate olimpijskim WKF. Dzięki temu po raz kolejny trenowani przez nas karatecy mają zapewnione miejsce w kadrze Wielkopolski na 2019 rok, mogąc liczyć na dodatkowe wsparcie i szkolenia – przedstawiał prezes WKK Tomasz Kostrzewa.

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

19:40 12-02-2019