Karatecy WKK doskonalili swoje umiejętności podczas obozu sportowego w Wągrowcu (galeria)

W dniach 17-24 luty młodzi zawodnicy Wrzesińskiego Klubu Karate uczestniczyli w Zimowym Zgrupowaniu Szkoleniowym w Karate Wielspin Wągrowiec 2018. Trójka z nich w obozie uczestniczyła w ramach przygotowań kadry Wielkopolski.

sporty walki 19:32 27-02-20180 0

Łącznie na obozie w Wągrowcu swoje umiejętności doskonaliło dziewięciu zawodników z WKK. Trzech z nich: Klaudiusz Bandulik, Karol Kostrzewa i Igor Piaskowski w szkoleniu na obozie uczestniczyło ramach przynależności do kadry Wielkopolski.

- Chcąc startować w prestiżowych zawodach WKF trzeba ciężko trenować. Wiemy, że umiejętności i formę naszych zawodników trzeba budować latami, w trakcie treningów, konsultacji i zgrupowań szkoleniowych. To się opłaca. Jesteśmy jedynym klubem karate na terenie Wrześni, który ma wśród swoich zawodników medalistów imprez w Karate Olimpijskim WKF. Nasi zawodnicy na obozie ćwiczyli pod czujnym okiem Arkadiusza Borowicza, Maurycego Wawrzyniaka i Cezarego Grendy. Poznawali tajniki sztuki walki podczas treningów z dyplomowanymi trenerami. W programie zajęć były pokazy karate z udziałem Katarzyny Trafankowskiej, aktualnej wicemistrzyni Polski w kata, a także pokazy członków kadry Wielkopolski. Mieliśmy okazję poznać Eugeniusz Skarupa, niesamowitego człowieka, który praktycznie całe swoje dorosłe życie związał ze sportem. Jako szkoleniowiec i działacz sportem zajmuje się od 1977 roku. Po pokazach i treningach zawodnicy mogli odprężyć się mając do ciągłej dyspozycji basen, kręgielnię i lodowisko – to co działo się podczas obozu relacjonował prezes WKK Tomasz Kostrzewa.

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

19:32 27-02-20180 0