Karatecy WKK budowali formę podczas obozów letnich

Zawodnicy Wrzesińskiego Klubu Karate budowali formę na obozie letnim w Rycerce Górnej. Dodatkowo trójka młodzików z Wrześni szkoliła się wraz kadrą Wielkopolski podczas obozu w Mikorzynie.

sporty walki 15:52 07-08-2018 0

Na 12 dniowy obóz w Rycerce Górnej, miejscowości położonej w Beskidzie Żywieckim pojechało dziesięciu zawodników WKK wraz trenerem Arkadiuszem Borowiczem i Mateuszem Zarzeckim. Podczas pobytu uczestnicy obozu zrealizowali ponad 60 treningów kata i kumite. Wraz z zawodnikami innych klubów z Wielkopolski wrześnianie trenowali trzy razy dziennie.

Zajęcia prowadzone były między innymi przez trzech absolwentów Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu - trenerów 1 i 2 klasy karate. Obozowiczów odwiedził jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii polskiego karate Shihan - Waldemar Nogalski (8 dan karate Shotokan).

Na koniec obozu przeprowadzono mini turniej karate. W kata open zwyciężył Hubert Krzewiński (KK Satori Leszno), w kumite open złoto wywalczył natomiast Klaudiusz Bandulik (WKK). Do tego przeprowadzono egzaminy na wyższe kyu.

Wcześniej Klaudiusz Bandulik, Karol Kostrzewa i Igor Piaskowski szkolili się wraz z kadrą Wielkopolski podczas zgrupowania w Mikoszewie koło Gdańska. Praca, która wykonali zawodnicy ma przynieść efekty podczas jesiennych startów w zawodach karate olimpijskiego WKF. Podczas obozu zawodnicy szkoleni byli między innymi przez senseia Maurycego Wawrzyniaka, Cezarego Grendę i Jarosława Adamskiego

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

15:52 07-08-2018 0