Kadeci Progressu z medalem mistrzostw Wielkopolski. Pojadą walczyć dalej w rozgrywkach centralnych

Wielkim sukcesem, zdobyciem brązowego medalu Mistrzostw Wielkopolski Kadetów w Siatkówce sezon ligowy zakończyli reprezentanci KPS Progress Września. Zajmując trzecie miejsce w finale wojewódzkim wrześnianie wywalczyli sobie prawo do udziału w mistrzostwach Polski.

siatkówka 17:56 12-02-2018 3

Turniej finałowy Mistrzostw Wielkopolski Kadetów w Siatkówce rozegrany został w minioną sobotę i niedzielę w Pile. Po kilkustopniowych rozgrywkach eliminacyjnych w finale wojewódzkim zmierzyły się cztery najlepsze klubowe drużyny kadetów z Wielkopolski. Stawką rywalizacji oprócz zdobytych medali była walka o pierwsze trzy miejsca dające przepustkę do udziału w mistrzostwach Polski.

W pierwszym dniu grano w systemie pierwszy z czwartym z rund kwalifikacyjnych i drugi z trzecim. W pojedynek rozpoczynającym finał wojewódzki Energetyk Poznań w stosunki 3:1 pokonał Amber Kalisz. KPS Krispol Września uległ natomiast dość wyraźnie w trzech setach gospodarzowi turnieju - UKS SMS Jokerowi Piła.

W drugim dniu finału o brązowy medal wrześnianie zmierzyli się z Amberem Kalisz. Mecz zakończył się wygraną podopiecznych Szymona Stefańskiego 3:1. W pojedynku o złoty medal Energetyk Poznań 3:1 pokonał natomiast UKS SMS Joker Piła.

Po zakończeniu turnieju zostały wręczone nagrody indywidualne. Spośród wrześnian miano najlepszego blokującego przypadło Konradowi Jankowskiemu. Najlepszym zawodnikiem KPS Progress Września został natomiast Patryk Ligocki.

- Po ciężkich i długotrwałych rozgrywkach, w których łącznie z finałem wojewódzkim rozegraliśmy 22 mecze mogliśmy cieszyć się wreszcie ze zdobycia brązowego medalu. Obiektywnie rzecz biorąc dwie pierwsze ekipy były poza naszym zasięgiem. Cieszymy się bardzo z osiągniętego wyniku. Trzy pierwsze ekipy spośród 16-stu, które startowały w całej lidze awansowały do 1/4 mistrzostw Polski. Czekamy teraz na losowanie grup, na kolejny etap rozgrywek – komentował po turnieju trener Szymon Stefański.

KPS Progress Września wystąpił w składzie: Patryk Ligocki (k), Aleksander Hyżorek, Krystian Stankowski, Michał Cegielski, Wiktor Wąsak, Adam Sikorski, Konrad Jankowski, Jakub Kubczak, Mikołaj Kowalikowski, Michał Walczak, Filip Fibich, Igor Więcek, Kacper Teodorczak

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

17:56 12-02-2018 3