Kadeci Progressu walczyli w Olsztynie. Do walki o półfinał mistrzostw Polski zabrakło im naprawdę niewiele

Piątym miejscem w ćwierćfinale Mistrzostw Polski Kadetów w Siatkówce swój udział w tegorocznej rywalizacji zakończyli zawodnicy Progressu Września. O braku możliwości walki o miejsce premiowane awansem zadecydował przegrany tajbrek ze Spartą AGH Kraków.

siatkówka 17:11 06-03-2018 0

Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Kadetów w siatkówce rozegrano w dniach 1-4.03.2018 r. w Olsztynie. Zawodnicy Progressu stanęli do walki mając w dorobku wywalczony w tym roku brązowy medal mistrzostw Wielkopolski. W zespole kadetów KPS Progress grali uczniowie klas sportowych SSP nr 6 we Wrześni oraz wrzesińskich szkół średnich. W wyniku losowania KPS Progress trafił do grupy z zespołami Sparta AGH Kraków oraz Stal AZS PWSZ Nysa.

Dla naszych kadetów pierwszy mecz turnieju z graczami z Krakowa okazał się najważniejszym w olsztyńskim turnieju. Sparta AGH Kraków po porażce z Nysą chcąc pozostać dalej w grze musiała wrześnian pokonać. Dwa pierwsze sety wygrali zawodnicy z Krakowa, kolejne dwa po wspaniałej grze siatkarze Progressu. W tajbreku gra toczyła się punk za punkt, wrześnianie wyszli nawet na prowadzenie 15:14. Niestety trzy ostatnie akcje meczu skończyli ich przeciwnicy wygrywając partię do 15, a cały mecz 3:2.

W drugim meczu turnieju Progress Września przegrał wyraźnie 0:3 ze zwycięzcą całego turnieju - Stalą AZS PWSZ Nysa. W meczu o piąte miejsce podopieczni Szymona Stefańskiego w stosunku 3:1 pokonali Astrę Nowa Sól.

- Po turnieju pozostaje pewien niedosyt, zabrakło naprawdę niewiele do tego, aby znaleźć się w najlepszej czwórce i grać o półfinał Mistrzostw Polski. Podsumowując sezon halowy należy go uznać za udany. Zdobywając brązowy medal w województwie nasi siatkarze mogli się zmierzyć z drużynami krajowej czołówki. Chciałbym podziękować zawodnikom za cały sezon, zaangażowanie i wolę walki w każdym meczu – osiągnięcia swoich podopiecznych oceniał trener Szyman Stefański.

KPS Progress Września grał w składzie: Patryk Ligocki (k), Aleksander Hyżorek, Krystian Stankowski, Adam Sikorski, Michał Cegielski (libero), Wiktor Wąsak (libero), Konrad Jankowski, Jakub Kubczak, Filip Fibich, Mikołaj Kowalikowski, Kamil Fedorowicz, Michał Walczak, Igor Więcek, Kacper Teodorczak, Kacper Kaźmierczak

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

17:11 06-03-2018 0